کد خبر: 80554 A

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل خبرداد:

در بیان اهداف ایجاد اشتغال می‌توان به ایجاد فرهنگ و کار و تلاش در بین مردم جامعه، ایجاد مشاغل مولد و غیرمولد، ارتقا و پیشرفت وضعیت زندگی نیازمندان به حد کفاف و انسان‌پروری در مقابل فقرپروری اشاره کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آم ازاختصاص 48 میلیارد ریال بودجه برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل،رمضان علیپور در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه این بودجه برای 867 مورد اشتغالزایی بین مددجویان کمیته امداد آمل انجام شد، یادآور شد: به 756 مورد وام خوداشتغالی تعلق گرفت و 111 مورد نیز از سوی کاریابی به بخش خصوصی و دولتی برای کار معرفی شدند.

وی با اعلام اینکه تعداد ایجاد شغل ما به استانداری در سال گذشته 550 مورد بوده است، اذعان داشت: در این بخش نیز حدود 150 درصد تحقق نسبت به اشتغال ابلاغ شده از سوی استانداری داشتیم.

علیپور با بیان اینکه اشتغالزایی و توانمند کردن خانواده‌های مددجوی امداد از مهمترین دغدغه‌های ما محسوب می‌شود، بیان داشت: در بیان اهداف ایجاد اشتغال می‌توان به ایجاد فرهنگ و کار و تلاش در بین مردم جامعه، ایجاد مشاغل مولد و غیرمولد، ارتقا و پیشرفت وضعیت زندگی نیازمندان به حد کفاف و انسان‌پروری در مقابل فقرپروری اشاره کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد 670 مورد مشاوره شغلی نیز توسط کارشناسان مورد تائید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شد، اظهار داشت: همچنین یک هزار و 26 مددجوی این نهاد نیز از آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت اداره فنی و حرفه‌ای و استاد شاگردی بهره‌مند شدند.

علیپور یادآور شد: همچنین از 867 مورد درخواست اشتغال این شهرستان نیز 820 مورد ثبت در سامانه رصد شد

به گفته مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل، تعداد بازدید و نظارت از طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال گذشته 3 هزار و 175 مورد بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر