کد خبر: 82316 A

استاندار در تشریح مصوبات سفر چهارم دولت به مازندران:

مصوبه راه آهن قائم شهر به بابل و شیرگاه - بابل و بابل كنار كه حدود 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، از جمله این دل مشغولی‌ها در حوزه راه است كه به جد پیگیری می‌شود.

سید علی اکبر طاهایی، در این نشست به دغدغه‌های خود در استان اشاره داشت و افزود: مصوبه راه آهن قائم شهر به بابل و شیرگاه - بابل و بابل کنار که حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، از جمله این دل مشغولی‌ها در حوزه راه است که به جد پیگیری می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، طاهایی تصریح کرد: ایجاد جاده قزوین، الموت، تنکابن، بزرگراه ساحلی، فرودگاه رامسر، سد گلورد و هراز، محور‌های هراز و قائم شهر، کک سازی سوادکوه، توسعه مراکز آموزش عالی، افتتاح تونل هراز و آب رسانی به شهرهای گروه الف بخشی از مصوبات سفرهای استانی هیات دولت به مازندران بود که برخی انجام شد و یا در دست اقدام است و بعضاً در لیست پروژه‌های مهر ماندگار نیز قرار گرفت، از جمله یادمان‌ها و یادگارهایی ست که در این مقطع زمانی اتفاق افتاد.

مقام ارشد استان احداث پارک موزه دفاع مقدس را از دغدغه‌های جدی خود مطرح ساخت و افزود: پارک موزه دفاع مقدس یعنی همیشه زنده نگاه داشتن پهلوانان ماندگار در حافظه تاریخی ایران و مازندران که موجب عزت، افتخار و سربلندی نظام می‌باشند.

وی ویژه شدن فرمانداری آمل و بابل را از مصوبات سفر چهارم دولت به مازندران اعلام کرد و اظهار داشت: در این سفر وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است منابع لازم را تا سقف مبلغ ۳هزار میلیارد ریال از محل واگذاری یا اختصاص سهام شرکت‌های مشمول واگذاری با رعایت مقررات مربوط تامین کند، منابع لازم تا سقف مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای کمک به شهرداری‌های استان درباره پروژه‌های مرتبط از محل واگذاری یا اختصاص سهام شرکت‌های مشمول واگذاری با رعایت مقررات مربوط توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تامین و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پرداخت شود.

استاندار ایجاد نیروگاه زباله سوز را از نیازهای مهم استان دانست و افزود: در سفر چهارم مصوب شد که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهور با همکاری استانداری مازندران به تامین مبلغ ۴۱ میلیون دلار ارز مورد نیاز طرح نیروگاه‌های زباله سوز استان از ردیف مربوط به پیشگیری از بحران و جبران مابه التفاوت آن از سایر ردیف‌های مربوط برای ارائه به بانک مرکزی برای تامین ارز مذکور اقدام نماید و همچنین بانک مرکزی نسبت به اقدام تسهیلات برای احداث نیروگاه‌های زباله سوز در شهرستان‌های آمل، تنکابن و بابل از طریق بانک‌های عامل اقدام نماید.

وی بیان کرد: تسریع در تجهیز بیمارستان‌های نکا، چالوس، آمل و محمودآباد و مطاله و احداث بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی فوق تخصصی قلب و عروق حضرت فاطمه (س) ساری توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهور و استانداری از دیگر مصوبات این سفر می‌باشد.

طاهایی ابراز داشت: طی سفر مذکور تصویب شد که بانک مرکزی با همکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهور و استانداری نسبت به اختصاص مبلغ ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به صورت قرض الحسنه برای اجرای ۸ هزار و ۶۰۰ طرح خوداشتغالی ثبت نام شده کمیته امداد امام خمینی (ره) از طریق بانک‌های استان اقدام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه هیات وزیران در تاریخ ۱۸/۲/۹۲ در مازندران مصوب شد که مبلغ چهارصد میلیارد ریال از محل قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان تا پایان شهریور ماه سال ۹۲ در اختیار استانداری مازندران قرار گیرد.

استاندار از ایجاد ردیف مستقل اعتباری برای اجرای طرح زهکشی اراضی زراعی در سطح ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی استان خبر داد و گفت: اختصاص مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای طرح‌های نیمه تمام، تکمیلی و توسعه سرمایه درگردش طرح‌های کشاورزی استان، پایش عرصه‌های کشاورزی، جنگلی و مرتعی با استفاده از فناوری ماهواره‌ای، اختصاص یکصد میلیارد ریال از محل فروش اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان، اختصاص اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی سهم استان برای تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری از ۴۵۰۰۰ هکتار به ۶۵۰۰۰ هکتار از جمله مصوبات بخش کشاورزی سفر چهارم هیات دولت به مازندران می‌باشد.

وی افزود: اختصاص مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های پایین دست شبکه سد البرز تا پایان برنامه پنجم توسعه و تصویب مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار در حوزه کشاورزی از دیگر مصوبات این بخش است.

طاهایی اختصاص مبلغ یک هزار و ششصد میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی جهت پرداخت به متقاضیان طرح‌های معدنی استان از طریق بانک‌های عامل، اختصاص مبلغ یکصد و ۲۰ میلیارد ریال جهت احداث و تجهیز مرکز منطقه‌ای پژوهش‌های کاربردی زمین‌شناسی دریای خزر طی سال‌های ۹۲ و ۹۳ از جمله مصوبات بخش صنعت، معدن و تجارت سفر موصوف به مازندران بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر