کد خبر: 841 A

رئیس كانون کارفرمایان مازندران در گفتگو با ایلنا:

دولت نمی‌تواند با وجود کاهش نرخ رشد اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی مدعی ایجاد یک میلیون شغل در کشور باشد.

ساری-ایلنا: سید حمزه درواری گفت: دولت نمی‌تواند با وجود کاهش نرخ رشد اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی مدعی ایجاد یک میلیون شغل در کشور باشد.

رئیس كانون کارفرمایان مازندران درگفتگویی در ساری با انتقاد از ارائه آمارهای اشتغالزایی ضد و نقیض از سوی دولت، به ایلنا گفت: نرخ رشد اقتصادی در ایران بیانگر نرخ منفی اشتغالزایی در کشور است. براساس سیاست‌های برنامه به منظور ایجاد اشتغال در کشور باید نرخ رشد اقتصادی به هشت درصد می‌رسید. اما هم اکنون شاهدیم که نرخ رشد تنها یک درصد است.

عضو كانون عالی کار کشور در بخش دیگری از سخنان خود نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را طی یک سال گذشته منجر به بیکاری و ورشکستگی واحدهای تولیدی کشور دانست و یاد آور شد: طی سال جاری به دلیل ناتوانی در تامین نقدینگی واحد‌ها، کارفرمایان نسبت به تمدید قرارداد با کارگران پیمانکاری اقدام نکردند.

او با اشاره به اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، افزود: به دلیل افزایش شدت تحریم‌ها نرخ رشد سرمایه گذاری در ایران کاهش یافته است. بنابراین دولت نمی‌تواند با وجود کاهش نرخ رشد اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی مدعی ایجاد یک میلیون شغل در کشور باشد.

درواری در ادامه با اشاره به ترفندهایی برای كاهش نمایشی نرخ بیكاری در كشور یادآور شد: دولت با محاسبه تبدیل قراردادهای پیمانی کارگران به قرارداد مستقیم در آمار اشغال جدید، سعی بر افزایش آمار اشتغالزایی در کشور دارد. در حالیکه کارگران پیمانی از سال‌ها قبل شاغل بوده‌اند.

عضو كانون عالی کار کشور در ادامه کاهش خدمات سازمان تامین اجتماعی به صاحبان اصلی این سازمان را از پیامدهای سیاست‌های غلط و بعضاَ‌ سیاسی‌كاری در دولت نهم دانست و گفت: با اعمال این سیاست‌ها ذخایر سازمان تامین اجتماعی در معرض نابودی قرار گرفته است.

او تاکید کرد: ‌دولت به جای پاسخگویی در مورد تورم و نقش آن درکاهش قدرت خرید مردم، ‌ با روش‌های تبلیغاتی اینطور وانمود می‌کند که حقوق‌ها را افزایش داده در حالی که با تورم موجود این افزایش‌ حقوق‌ها خنثی شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر