کد خبر: 85052 A

فرماندار آمل:

با توجه به اهمیت زیرساخت‌های کتاب و کتاب‌خوانی تا زمانی که امکانات فراهم نشود، مردم به فرهنگ کتاب‌خوانی‌روی نخواهند ‌آورد.

ایلنا: فرماندار آمل گفت: اعتبار ساخت ۳ کتابخانه در سه روستای شهرستان آمل تخصیص یافته است.

به گزارش ایلنا از آمل، یدالله اکبرزاده در جلسه نهضت کتاب‌خوانی مفید این شهرستان با بیان اینکه اعتبار تعریف شده در سه روستای امیری، کلاکسر و آهنگرکلا در نظر گرفته شده است، یادآور شد: در این راستا بخشداران جهت مشخص کردن زمین و مقدمات اجرای مصوبات آن برای قرارداد با پیمانکاران باید تلاش کنند.

وی با تاکید براینکه شهرداری آمل باید در جهت واگذاری زمین جدید برای ساخت و تجهیز کتابخانه مرکزی این شهرستان همکاری لازم با انجمن کتابخانه عمومی داشته باشد، اظهار داشت: باتوجه به فوائد کتاب باید فرهنگ کتاب‌خوانی را بین مردم خصوصا جوانان گسترش داد.

اکبرزاده با اعلام اینکه در جهت کتاب‌خوانی بین نسل جوان باید انگیزه‌ها را تقویت کرد، اذعان داشت: در اشاعه این فرهنگ حضور متخصصان و صاحبنظران این امر نقش بسیار مهمی دارند.

رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهرستان آمل تصریح کرد: با توجه به اهمیت زیرساخت‌های کتاب و کتاب‌خوانی تا زمانی که امکانات فراهم نشود، مردم به فرهنگ کتاب‌خوانی روی نخواهند ‌آورد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی که مراجعه‌کننده فراوانی دارند نسبت به تجهیز کتابخانه‌های اداراتی اقداماتی انجام دهند، بیان داشت: مسئولان در امر اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید تلاش داشته باشند.

اکبرزاده از آغاز به کار بنیاد نهج‌البلاغه در شهرستان آمل خبرداد و گفت: این بنیاد هم‌اکنون دارای ۳۰۰ عضو فعال دارد که در زمینه کتاب نهج‌البلاغه فعالیت دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر