کد خبر: 8617 A

مدیركل راه و شهرسازی مازندران:

اقدامات و فعالیتهای دستگاههای بخش حمل و نقل در استان در جهت توسعه این بخش در سال گذشته بسیار موثر و مثبت بوده كه امید واریم در سال جاری نیز با حمایتهای همه جانبه مسؤلین ارشد استان و وزارتخانه گام های بزرگتر و ارزنده تری را در این استان ولایتمدار برداریم.

ساری - ایلنا: قائم مقام وزیر و مدیركل راه و شهرسازی استان مازندران صبح امروز در جلسه شورای حمل و نقل این استان كه با حضور كلیه اعضاء به میزبانی راه آهن شمال با هدف بررسی و ارتقاء سطح كیفی و كمی بخش های مختلف حمل و نقل برگزار شد، عنوان كرد: صنعت حمل و نقل در مازندران هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اسد در این جلسه ضمن قدردانی از تلاشهای همه دست اندركاران بخش های مختلف حمل و نقل در استان از مازندران به عنوان یك استان ویژه و استراتژیك در منطقه یاد كرد و افزود: شورای حمل و نقل استان به عنوان پیكره وزارت راه و شهرسازی در استان بوده كه با دستور اكید مقام عالی وزارتخانه ماهی یك بار در راستای تفاهم و تعامل بیشتر و پیشبرد اهداف حمل و نقل استان برگزار می شود.

وی در ادامه تصریح كرد: اقدامات و فعالیتهای دستگاههای بخش حمل و نقل در استان در جهت توسعه این بخش در سال گذشته بسیار موثر و مثبت بوده كه امید واریم در سال جاری نیز با حمایتهای همه جانبه مسؤلین ارشد استان و وزارتخانه گامهای بزرگتر و ارزنده تری را در این استان ولایتمدار برداریم.

رئیس شورای حمل و نقل استان در ادامه در خصوص اقدامات انجام یافته مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان در بخش حمل و نقل افزود: شورای حمل و نقل استان علاوه بر ماموریت ذاتی و سازمانی، پیگیری اجرای مصوبات دولت كریمه در استان را از جمله وظایف جدی اعضاء دانسته و ابراز اطمینان نموده هر یك از دستگاه های ذیربط مجدانه در اجرای مصوبات همیت و تلاش همه جانبه را خواهند كرد تا توازن در زیر ساختها و سطح تقاضای جابجایی كالا و مسافر در تحقق سرعت و سهولت و ایمنی در بخش حمل و نقل را بوجود آورند.

قائم مقام وزیر در این نشست ضمن مثبت ارزیابی كردن اقدامات دستگاههای حمل و نقل در استان عنوان كرد: با توجه به اهمیتی كه صنعت حمل و نقل در توسعه كلیه امور اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و جذب توریست به استان دارد، لذا باید تمامی دستگاها در این بخش نسبت به پیشرفت استان تعلق خاطر داشته و در تسریع عملیات اجرایی پروژه های خود بكوشند.

گران پاشا مدیركل راه آهن شمال نیز در این نشست به برنامه های این اداره كل در زمینه افزایش ظرفیت جابه جایی بار در حمل و نقل ریلی خبر داد و اظهارداشت: در تلاشیم تا با امكانات و پتانسیل موجود در راه آهن شمال، ظرفیت جابه جایی بار را به میزان یك میلیون و پانصد هزار تن برسانیم. وی در ادامه به همكاری و تعامل این اداره كل با منطقه ویژه اقتصادی بندرامیر آباد در خصوص جابه جایی بار و كالا از طریق حمل و نقل ریلی به سراسر كشور (علی الخصوص مناطق جنوب) خبرداد.

در این نشست تمامی اعضاء شورای حمل و نقل استان به ارائه گزارش و عملكرد دستگاه های مربوطه خود پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر