کد خبر: 86483 A

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران:

در سند چشم انداز توسعه و قانون برنامه سوم و چهارم و بودجه توجه ویژه‌ای به عمران و توسعه روستاها شده است.

ایلنا: سید عیسی هاشمی حیدری، معاون امور عمرانی استانداری مازندران در نخستین همایش مشترک شرکت تعاونی‌ دهیاری‌ها و بخشداران استان با اشاره به اینکه باید استعدادهای مناطق و ظرفیت‌های روستا شناسایی شود، عنوان کرد: روستا به عنوان یک بنگاه اقتصادی درآمد زا ضمن تامین نیازهای خویش، حیات شهر‌ها را نیز تضمین می‌نماید.

به گزارش ایلنا از ساری، هاشمی روستا را منشا تولید دانست و تصریح کرد: می‌توان در قالب سازمان‌های موجود با بهره گیری از ظرفیت مولد روستا در راستای تولید ارزش افزوده و بهره‌وری گام برداشت.

معاون عمرانی استاندار، اجرای مطلوب پروژه‌ها با هزینه کرد مناسب را مرهون تلاش و توانمندی دهیاران دانست و اظهار داشت: احیای منابع و ارتقا درآمد در روستا رسالت مهم دهیار است و باید از این ظرفیت در راستای تحقق این مهم بهره برد.

ولی الله فرزانه، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار نیز در این همایش با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد ارتقای فعالیت‌ها و آبادانی در روستا‌ها هستیم، گفت: با شکل‌گیری شورا‌ها و دهیاری‌ها که به عنوان مدیران ارشد در روستا‌ها هستند، خدمات‌دهی در این مناطق شتاب بیشتری گرفت.

فرزانه با اشاره به اینکه در سند چشم انداز توسعه و قانون برنامه سوم و چهارم و بودجه توجه ویژه‌ای به عمران و توسعه روستا‌ها شده است، افزود: در قانون بودجه امسال، هشت درصد اعتبارات عمرانی برای بهسازی روستا‌ها و اجرای طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار از اعتبارات در نظر گرفته شده دولت برای بهسازی آب‌بندان‌ها در روستا‌ها خبر داد و بیان داشت: دهیاران از این فرصت ایجاد شده برای احیای آب‌بندان‌های فرسوده استفاده کنند.

سید عیسی هاشمی حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر