کد خبر: 86523 A

در هفته مبارزه با موادمخدر؛

همزمان با هفته گرامی‌داشت مبارزه با موادمخدر همایش یک‌روزه تاثیر آسیب‌های اجتماعی بر خانواده در سالن آمفی تئاتر ولی عصر ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

ایلنا: همزمان با هفته گرامیداشت مبارزه با موادمخدر همایش یکروزه تاثیر آسیب‌های اجتماعی بر خانواده در سالن آمفی تئا‌تر ولی عصر ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آمل، فرماندار آمل با اشاره به اینکه کلیه مئوسلان دستگاه‌های اجرایی در جهت مقابله با موادمخدر مسئول هستند، یادآور شد: برای مقابله، درمان و پیشگیری و با موادمخدر و همینطور آگاهی مردم باید از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان آمل برنامه‌های متعددی صورت گیرد.

یدالله اکبرزاده با تاکید براینکه در مقابله با اعتیاد مسئولان و خانواده‌ها باید در کنار هم باشند، اظهار داشت: بدون همکاری و مشارکت این دو نمی‌توان در مقابله و مبارزه با موادمخدر هیچ قدمی برداشت.

وی تصریح کرد: مسئولان و خانواده‌های ما باید هوشیار باشند که امروزه دشمنان نظام در جنگ نرم بدنبال نابودی انگیزه جوانان ما در عرصه‌های مختلف هستند که اعتیاد از مهترین اهداف آن‌هاست.

کار‌شناس مسائل آسیب‌های اجتماعی برخانواده در ادامه این همایش شروع اعتیاد را با کشیدن یک نخ سیگار یا یک پک قلیان بیان کرد و گفت: در این عرصه نقش والدین جهت تربیت فرزندان بسیار مهم است چرا که والدین قبل پدرومادر شدن باید ببینند می‌توانند از این مسئولیت بزرگ برآیند.

دکترمحمدرضا سلیمانی با تاکید بر اینکه در آسیب‌های فرهنگی نگاه ما در جامعه باید بر مشکلات خود باشد، اظهارد اشت: مهم‌ترین مساله در بحث اعتیاد در یک جامعه فقر فرهنگی است که دامن جوانان ما به این سمت می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه امروزه دو مشکل اساسی گرانی و بیکاری در جامعه ما وجود دارد که نظر خانواده‌ها را به خود جلب کرده است، ‌اذعان داشت: خانواده‌ها در مقابله با این دو مساله مهم می‌توانند با دو راهکار صرفه‌جویی و خوداشتغالی جوانان به مبارزه بپردازند.

سلیمانی با بیان اینکه طلاق از مهم‌ترین عامل در فقر فرهنگی است، افزود: بسیاری از جوانان بدون آگاهی از هم به ازدواج می‌پردازند که در انتهای تصمیم به جدایی از هم می‌گیرند.

این کار‌شناس جامعه‌شناسی با اشاره به اینکه دومین علتی که می‌توان از آسیب‌های اجتماعی بین کرد الگوبرداری جوانان است، ابرازداشت: امروزه بسیاری از جوانان با مشاهده ماهواره تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار می‌گیرند که این بر آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

وی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی پیشنهاد تاسیس ستاد فرهنگی در هر شهری از سوی مسئولان بیان کرد و گفت: مسئولان بدانند که درشت کردن گرانی و بیکاری سه آسیب اجتماعی طلاق، روابط غیراجتماعی و اعتیاد را به وجود می‌آورد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها با میدان دادن به فرزندان، تلفن همراه دادن به آن‌ها و بدن نظارت بر کارهای فرزندان موجب ترغیب آن‌ها به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.

به گزارش ایلنا: در این همایش که با همت شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان آمل و همکاری سه نهاد اکمیته امور بانوان و خانواده فرمانداری آمل، کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی آمل برگزار شد از خبرنگار خبرگزاری ایلنا بدلیل اطلاع‌رسانی اخبار ستاد با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل شد.

همایش تاثیر آسیب‌های اجتماعی بر خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر