کد خبر: 870 A

مدیر كل راه و شهرسازی استان مازندران خبرداد:

79 پروژه راهسازی و راهداری را در سطح محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان با هزینه ای بالغ بر 210 میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

ساری-ایلنا:اداره كل راه و شهرسازی استان مازندران در راستای اهداف و برنامه های خود در سال 1391 و همچنین به منظورگرامیداشت هفته دولت، 79 پروژه راهسازی و راهداری را در سطح محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان با هزینه ای بالغ بر 210 میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

به گزارش ایلناازساری،مهندس سید علی اسد مدیر كل راه و شهرسازی استان ضمن اعلام این خبر افزود: هفته دولت مهمترین مناسبت تقویمی دستگاههای اجرایی و زمان گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 15 هزار شهید دولت بوده، لذا این اداره كل با افتتاح 67 پروژه راه روستایی با هزینه ای حدود 123 میلیارد ریال و همچنین 12 پروژه در زمینه راهسازی و راهداری با هزینه ای بالغ بر 87 میلیارد ریال سهمی در گرامیداشت این هفته دارد.

مدیركل راه و شهرسازی استان در ادامه به پروژه های افتتاحی در بخش راهسازی اشاره و افزود: احداث زیرگذر كمیشان، قلعه سر، تعریض و بهسازی محور بابل _ خوشرودپی تنها بخشی از پروژه های افتتاحی این اداره كل در بخش راهسازی می باشد.

مهندس اسد در ادامه به اقدامات این اداره كل در زمینه حذف نقاط پرحادثه در محورهای استان اشاره و خاطر نشان كرد: خوشبختانه اكثر پروژه های افتتاحی اداره كل در هفته دولت در بخش راهداری مربوط به حذف نقاط پرحادثه در محورهای استان بوده كه از جمله این پروژه ها می توان به احداث دوربرگردان، روشنایی محورها، ساماندهی تقاطع ها اشاره نمود.

وی در ادامه به اهمیت احداث و بهسازی راههای روستایی در استان اشاره و افزود: مازندران به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و همچنین تعدد روستاها می طلبد كه راههای مناسبی در بخش روستایی داشته، از این رو در هفته دولت بهسازی و آسفالت بیش از 67 محور روستایی استان به بهره برداری رسیده كه از جمله این محورها می توان به محورهای روستایی قارن سرا شهرستان ساری، دهمیان _ انارم شهرستان سوادكوه، ناصرآباد شهرستان نوشهر، پتك شهرستان رامسر اشاره نمود.

مهندس اسد افزود: با آسفالت راههای روستایی مذكور تعداد 144 روستا با بیش از 15 هزار خانوار از نعمت یك راه ایمن و مناسب بهره شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر