کد خبر: 8703 A

این جشنواره نیمه دوم مهرماه در مجتمع تفریحی توریستی سایت «هوتو» در جوار غارهای چند هزار ساله هوتو و کمربند برگزار می شود.

ایلنا - بهشهر: به همت اداره تبلیغات اسلامی بهشهر، جشنواره انار اشرف در این شهرستان برگزار می شود.

علی اصغر بابا كوهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در گفتگو با ایلنا گفت: این جشنواره نیمه دوم مهرماه در مجتمع تفریحی توریستی سایت «هوتو» در جوار غارهای چند هزار ساله هوتو و کمربند برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری این جشنواره با هدف شناساندن تولیدات كشاورزی و همچنین هنر زنان و بانوان و همشهریان به جامعه انجام می شود.

باباكوهی ادامه داد: این جشنواره از بخش های مختلفی نظیر مسابقه و سرگرمی،بازارچه فروش انار، صنایع دستی و در صورت امکان غرفه‌ای هم به پخت رب و آش انار و گرفتن آب انار تشكیل شده است.

انار بهشهر یکی از انارهای مرغوب کشور است که به‌صورت ارگانیک در هزاران هکتار از مزارع و باغات بخش مرکزی و جنوب شهرستان به‌ویژه در آسیابسر، گرجی‌محله، خلیل‌شهر، کوهستان و شهید آباد برداشت می‌شود و به نام انار « اشرف» معروف است.

گفتنی است: فرمانداری بهشهر، شهرداری‌های بهشهر، خلیل شهر و رستمکلا و روستاهای آسیابسر، کوهستان، گرجی محله و شهیدآباد نیز از دیگر عوامل اجرایی این جشنواره هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر