کد خبر: 88499 A

این شیوه برداشت با استفاده از کمباین‌های مکانیزه بوده که در آن کمترین ریزش دانه‌های برنج و شلتوک به بیرون از محوطه آن صورت می‌گیرد./مازندران 43 درصد برنج كشور را تولید می كند و در این زمینه حائز رتبه نخست است.

اولین برداشت مكانیزه برنج كشور در روستای آهنگركلای بخش دابودشت شهرستان آمل و با حضور استاندار مازندران انجام شد.
به گزارش ایلنا از ساری،این شیوه برداشت با استفاده از کمباین‌های مکانیزه بوده که در آن کمترین ریزش دانه‌های برنج و شلتوک به بیرون از محوطه آن صورت می‌گیرد.
یكی از نكات جالب در این زمین زراعی، وجود خزانه جدید برنج کشت مرحله دوم در کنار خوشه‌های زرین مرحله نخست بود تا پس از برداشت، بلافاصله با آماده ‌سازی زمین زارعی وارد کشت دوم و مرحله نشا شود.
سید علی اكبر طاهایی، استاندار مازندران در این مراسم گفت: مازندران 43 درصد برنج كشور را تولید می كند و در این زمینه حائز رتبه نخست است.
وی با اشاره به اینكه با اشاره به اینکه در طرح توسعه کمک‌های فنی کشاورزی در سال گذشته 300 میلیارد ریال اعتبار در مازندران پرداخت شد، تصریح کرد: البته در مازندران تسهیلاتی نیز در قالب کارگروه توسعه کشاورزی داشتیم که بیش از یک هزار میلیارد ریال آن سال گذشته عملیاتی شد.
طاهایی با تأکید بر اینکه با تسهیلات کارمزد هفت درصد تعدادی از ماشین‌های دروگر برنج و بانک مکانیزه نشا فراهم شده است، یادآور شد: هم‌اکنون منتظر ابلاغ بودجه سال 92 استان هستیم تا با این بودجه نقشه راه حمایتی‌مان در سال جاری برای کشاورزان روشن شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر