کد خبر: 90026 A

هشدار مدیر عامل شركت توزیع برق مازندران:

بیشترین مصرف برق مشترکان در ساعت ۱۵ مورخ ۱۱ تیرماه اتفاق افتاده که ۱۲۷۸ مگاوات بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است.

ایلنا: مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در جلسه مدیریت مصرف و کاهش پیک، ضرورت همکاری مشترکان در ساعات اوج بار را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایلنا از ساری، منوچهر جعفری به پیش بینی سازمان هوا‌شناسی مبنی بر افزایش درجه دما طی روزهای آینده اشاره و گفت: بنا به پیش بینی سازمان هوا‌شناسی، درجه دما از روز سه شنبه افزایش چشمگیری خواهد داشت بطوریکه در روز پنجشنبه به ۳۹ درجه خواهد رسید.

وی روند مصرف برق مشترکان مازنی از اوایل تیرماه تاکنون را مورد بررسی قرار داد و افزود: بیشترین مصرف برق مشترکان در ساعت ۱۵ مورخ ۱۱ تیرماه اتفاق افتاده که ۱۲۷۸ مگاوات بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه افزایش بیش از حد و بی‌سابقه دما طی روزهای اخیر و تداوم آن بر افزایش مصرف برق تاثیر فراوانی گذاشته و پیک بار شبکه توزیع را افزایش داده اظهار داشت: ساعات اوج مصرف در استان دو مرحله است به گونه‌ای که امسال و سال گذشته از ساعت ۱۲ لغایت ۱۶ و ۱۹ لغایت ۲۳ شاهد بیشترین مصرف برق در استان بودیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر درجه دما از ۳۷ درجه افزایش یابد به ازای افزایش هر درجه ۱۴۰ مگاوات مصرف برق افزایش
می‌یابد که نگران کننده است.

جعفری با تاکید بر اهمیت همکاری مشترکان و مصرف صحیح برق، صرفه جویی در استفاده از وسایل برقی و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف بویژه در فصل تابستان را با اهمیت خواند و از مشترکان مازنی بویژه سازمانهای دولتی و خصوصی علی الخصوص بانک‌ها خواست تا یک ساعت قبل از پایان وقت اداری که در ماه مبارک رمضان ۱۳: ۳۰ می‌باشد در خاموش کردن وسایل سرمایشی اهتمام لازم معمول و در صورت امکان از روشن نگه داشتن لامپ‌ها و وسایل برقی در این ساعات خودداری و از روشنایی طبیعی روز استفاده نمایند تا تابستان سال جاری با کمترین مشکل سپری شود.

به گفته وی تاکنون با وجود استفاده حداکثری مشترکان از وسایل سرمایشی، خوشبختانه خاموشی ناشی از کمبود تولید در شبکه اعمال نشده و با مدیریت و جابجایی بار در ساعات اوج مصرف ضمن جلوگیری از افزایش بار فیدرهای فولبار، از خاموشی‌های احتمالی در شبکه جلوگیری شده ولی در صورت تداوم گرما و عدم همکاری مشترکان ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر