کد خبر: 93739 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از احداث ۳۵۰۰۰۰ متر کانال انتقال آب در سطح استان مازندران با بیش از ۱۲۲ میلیارد ریال توسط این سازمان خبر داد.

ایلنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از احداث ۳۵۰۰۰۰ متر کانال انتقال آب در سطح استان مازندران با بیش از ۱۲۲ میلیارد ریال توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، رضا عظیمی رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام مطلب بالا به ارائه گزارشی از اجرای طرح پوشش بتنی کانال انتقال آب زراعی در سال ۹۲-۹۱ و از اعتبار سال‌های ۹۱-۹۰ پرداخت و اظهار داشت: برای احداث ۳۵۰۰۰۰ متر کانال انتقال آب در سطح استان مازندران از اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی مبلغ ۱۲۲۴۰۶۷۲۳۵۱۶ ریال توسط سازمان جهاد کشاورزی استان هزینه شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پوشش بتنی کانال، رایج‌ترین پوشش کانال‌های آبیاری در کشور است و عمدتاً با هدف جلوگیری از هدر رفتن آب، مصرف بهینه، جریان آب با سرعت بیشتر و ایجاد مقاومت نسبی بالا‌تر و به‌دنبال آن کاهش حریم و هزینه‌های استملاک اراضی و سهولت در امر نگهداری و بهره‌برداری را در پی دارد، افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان داشت و افزود: با اجرای این طرح راندمان آبیاری حدود ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

عظیمی با بیان اینکه کانال‌های بتنی انتقال آب به‌عنوان یکی از طرح‌های زیر بنایی بخش کشاورزی محسوب می‌شوند گفت: این طرح‌ها توسط شرکت آب و خاک کشور (از محل اعتبارات استانی و بانک جهانی)، شرکت دلتا، شرکت آبگستران (از اعتبارات بانک جهانی و استانی) و به‌صورت پیمانی در سطح شهرستان‌های استان مازندران احداث شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر