کد خبر: 94415 A

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران:

قطع شدن برخی اعتبارات و بودجه‌ها مانند اعتبارات یک درصد دستگاه‌های دولتی، اعتبارات فرهنگی، بودجه‌های مدیریت بحران و بودجه‌های مربوط به مواد مخدر و سیگار، روند پیشرفت ورزش استان را با کندی مواجه کرد.

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: قطع شدن برخی اعتبارات و بودجه‌ها مانند اعتبارات یک درصد دستگاه‌های دولتی، اعتبارات فرهنگی، بودجه‌های مدیریت بحران و بودجه‌های مربوط به مواد مخدر و سیگار، روند پیشرفت ورزش استان را با کندی مواجه کرد.
به گزارش ایلنا از ساری، احمد سعادتمند در نشست مشترک با خبرنگاران ورزشی‌نویس مازندران اظهار داشت: مشکل اصلی ورزش مازندران که در ماه‌های اخیر شدت بیشتری گرفته است، کمبود بودجه و اعتبار در بخش‌های مختلف است که به رغم این محدودیت‌ها، کارهای بزرگ و زیربنایی فراوانی نیز در استان انجام شد.
وی گفت: سال گذشته بودجه ابلاغی وزارت ورزش به مازندران، حدود ۶میلیارد ریال بود، اما با رایزنی‌های فراوان توانستیم این مبلغ را به ۲۰ میلیارد ریال افزایش دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران افزود: یکی از طرح‌هایی که مدت زمان زیادی از آغاز عملیات احداث آن گذشته و دچار تعطیلی شده بود، استادیوم ورزشی ۶ هزار نفره ساری بود که با جذب بودجه‌های مناسب، ساخت آن شدت بیشتری گرفته است.
سعادتمند اظهار کرد: این استادیوم ورزشی در هفت از زمان آغاز فعالیت تا شش ماه گذشته فقط ۱۵ درصد رشد فیزیکی داشت اما در ماه‌های اخیر به پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد رسید.
وی گفت: استادیوم ورزشی زیارکلا قائمشهر و چند پروژه ملی دیگر، از جمله طرح‌هایی است که ساخت آن با تزریق بودجه‌های مداوم، شدت بیشتری گرفته و گام به گام به مرحله بهره برداری نزدیک‌تر می‌شوند.
سعادتمند ادامه داد: تاکنون ورزشکاران مازندرانی موفق به کسب بیش از ۷۰ مدال در رقابت‌های قهرمانی کشور، جهانی، آسیایی و بین المللی شدند و با ادامه این روند برگزاری سالانه مراسم تقدیر از این مدال آوران بسیار سخت و دشوار است.
وی گفت: مراسم انتخاب بر‌ترین ورزشکار مازندران که ابتدای هر سال برگزار می‌شد به دلیل افزایش مدال‌های ورزشکاران مازندرانی، هر شش ماه یکبار برگزار می‌شود.
وی بیان داشت: کسب یک مدال در هر ۲ روز توسط مازندرانی‌ها، بیانگر اوج گیری قابل انتظار و رضایت بخش رشته‌های مختلف ورزشی در شهرهای مختلف استان است که تلاش می‌کنیم این شرایط مطلوب را حفظ کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندرن به مشکلات مربوط به پرداخت حقوق ناجیان غریق اشاره کرد و گفت: به رغم آنکه این مطالبات مربوط به طرح‌های سالم سازی سواحل دریا در سال گذشته بود اما به دلیل اهمیت موضوع و با پیگیری فراوان، مبلغ ۹ میلیارد ریال برای این مورد اختصاص یافت تا این دغدغه مهم ناجیان غریق به طور کامل برطرف شود.
سعادتمند ادامه داد: برای جلوگیری از مصرف این بودجه در بخش‌های دیگر، حقوق ناجیان غریق در کارت‌های بانکی آنان واریز شد.
وی گفت: غرق شدن هموطنان در دریا، بسیار ناراحت کننده است اما متاسفانه به رغم کاهش تلفات غریق در دریا، شاهد حجم زیاد انتقادات مربوط به فعالیت ناجیان غریق در طرح‌ها هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندرن بیان کرد: سال گذشته ۱۸۷ نفر در دریای مازندران غرق شدند اما امسال تعداد افراد غرق شده در دریا به عدد ۹۰ نرسیده است.
سعادتمند از هدر دادن بودجه این اداره کل در گذشته به شدت انتقاد کرد و گفت: در شرایطی که هیات‌های ورزشی مازندران چشم انتظار کمک‌های اندک برای فعالیت هستند، صرف هزینه ۲ میلیارد ریالی برای برگزاری یک همایش و یا پرداخت ۶۰۰ میلیاون ریال به یک گروه تئا‌تر چه توجیهی دارد؟
وی همچنین از احتمال جابه جایی مدیران برخی از ادارات شهرستانی خبر داد و گفت: در آینده نزدیک، در چند شهر مازندران شاهد اینجابه جایی‌ها خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندرن همچنین به تاخیر در برگزاری مجمع انتخاباتی هیات ورزشی اشاره کرد و گفت: در ۱۹ هیات ورزشی استان باید مجمع انتخاباتی برای تعیین رییس جدید برگزار شود که تاخیر در برگزاری این مجامع از حدود اختیارات اداره کل ورزش و جوانان استان خارج است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر