کد خبر: 94528 A

در سه ماهه اول سال جاری صورت گرفت:

میزان باری که راه آهن شمال در سه ماهه اول امسال حمل نمود در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از افزایش ده درصدی برخوردار است.

در سه ماهه اول سال جاری راه آهن شمال موفق شد بیش از ۳۴۷ هزار تن انواع بارهای مختلف را با بکارگیری بیش از ۶ هزار دستگاه واگن‌های باری راه آهن جابجا نماید. این میزان بار حمل شده نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش ۱۰ درصدی برخوردار است.

به گزارش ایلنا از ساری، این بار‌ها شامل ۳۰۱ هزار تن بار وارد شده به مناطق شمال کشور، ۲۷ هزار تن بار صادر شده به دیگر استان‌ها و نیز قریب به ۲۰ هزار تن بارهای جابجا شده در سطح استان‌های مازندران و گلستان می‌باشد.

مهندس یوسف گران پاشا مدیر کل راه آهن شمال ضمن اعلام مطلب فوق و با اشاره به ضرورت جذب بیشتر بارهای کارخانجات و مراکز تولیدی گفت: عموماً بارهایی که توسط راه آهن شمال حمل می‌شود شامل مواد سوختی از جمله گازوئیل و نفت کوره، کود‌های شیمیایی، ذغال سنگ، غلات، گاز مایع، ماشین آلات، سیمان صادراتی شهرهای فیروزکوه و شاهرود و روغن‌های خوراکی بوده که از مبادی ایستگاههای مختلف راه آهن شمال به سایر مناطق کشور حمل می‌شوند.

وی افزود: جابجایی این میزان بارحمل شده مجموعاً توسط ۶ هزار و ۳۱۴ دستگاه واگن‌های باری راه آهن صورت پذیرفت.

گران پاشا خاطر نشان کرد: میزان باری که راه آهن شمال در سه ماهه اول امسال حمل نمود در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از افزایش ده درصدی برخوردار است به عبارت دیگر میزان بار حمل شده در سه ماهه اول سال ۹۱ قریب به ۳۱۵ هزار تن بوده و در همین مدت در سال جاری این رقم به ۳۴۷ هزار تن رسید.

مدیرکل راه آهن شمال افزود: در سال ۹۱ میزان حمل بار راه آهن شمال براساس برنامه ابلاغی راه آهن جمهوری اسلامی یک میلیون و ۲۵۲ هزار تن بوده در صورتیکه میزان بارحمل شده توسط این ادره کل ۱ میلیون و ۵۲۹ هزار تن بوده بنابراین در سال جاری که میزان حمل بار راه آهن شمال براساس برنامه ابلاغی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن است. لذا باید ضمن استفاده از همه ظرفیت‌های موجود، تلاش مضاعفی داشته باشیم تا بتوانیم برنامه ابلاغی راه آهن را عملیاتی نمائیم.

گران پاشا در پایان خاطر نشان کرد که روند حمل بار در سال‌های اخیر روند بسیار خوب و مثبتی بوده بطوریکه از رقم ۷۸۰ هزار تن در سال ۸۴ به ۱ میلیون و ۵۲۹ هزار تن در سال ۹۱ رسیده و امیدواریم درسال جاری نیز این روند حفظ شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر