کد خبر: 99003 A

استاندار مازندران خبرداد:

احداث نیروگاه زباله سوز در پنج شهر استان در دستور کار قرار دارد که از این تعداد دو نیروگاه در حال ساخت است.

ایلنا: علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران در همایش شهرداران استان گفت: احداث نیروگاه زباله سوز در پنج شهر استان در دستور کار قرار دارد که از این تعداد دو نیروگاه در حال ساخت است.

به گزارش ایلنا از ساری، طاهایی افزود: از این تعداد، دو پروژه اولویت دار مدیریت پسماند در نوشهر و ساری تعریف شد که تا کنون برای پروژه نوشهر ۱۱ و ساری ۱۵ میلیاردتومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل این طرح‌ها شهرهای توابع نیز از مزایای آن بهره‌مند می‌شود، اظهار داشت: در سفر چهارم نیز برای سه شهر تنکابن، بابل، آمل نیز ساخت نیروگاه زباله سوز مصوب شد که در حال پیگیری زمین آن هستیم.

طاهایی بر رعایت هارمونی رنگ‌ها در ساخت بنا‌ها در شهرهای استان تاکید داشت و عنوان کرد: برای زیباسازی نمای شهری در استان، استفاده از سفال برای پوشش سقف‌ها و رنگ آمیزی بر اساس اقلیم مازندران باید در سرلوحه کار شهرداری‌ها قرار گیرد.

استاندار مازندران افزود: شهرداران باید آموزش و بازآموزی را سرلوحه کار خود را قرار دهند تا میزان بهره وری آن‌ها بالا برود.

وی با اشاره به آغاز احداث جاده ارتباطی تنکابن به قزوین تصریح کرد: ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد.

طاهایی با اشاره به هزینه ۹۰ میلیارد تومانی برای تکمیل قطعه ۴ آزاد راه تهران – شمال، تصریح داشت: برای ادامه ساخت سد هراز تا کنون ۱۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر