کد خبر: 99162 A

در هفته دولت انجام می‌شود:

سرپرست فرمانداری ویژه آمل از بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 40 پروژه عمرانی، خدماتی و تولیدی این شهرستان در هفته دولت خبرداد.

ایلنا: سرپرست فرمانداری ویژه آمل از بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۴۰ پروژه عمرانی، خدماتی و تولیدی این شهرستان در هفته دولت خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، شعبانعلی واحدی در گفت‌وگو با ایلنا با اعلام اینکه در این هفته کلنگ‌ ۵ پروژه عمرانی و خدماتی در ۵ روستای شهرستان آمل بر زمین زده می‌شود، ابراز داشت: منبع اعتبارات این پروژه‌ها استانی است که از سال‌جاری تامین آن آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال هزینه شده است، یادآور شد: در اجرای این پروژه‌ها ۱۸ هزار و ۱۸۸ خانوار روستایی بهره‌مند می‌شوند.

واحدی تصریح کرد: در این هفته پروژه‌ها در بخش‌های آب‌رسانی روستایی، آب زراعی، آموزش، ساماندهی گلزار شهدا، احداث پل، اماکن مذهبی، ساختمان و تاسیسات اداری، ساختمان دهیاری، احداث خانه عالم، احداث پایگاه مقاومت بسیج، تقویت شبکه برق و گازرسانی روستا‌ها در ۱۴۵ روستاهای شهرستان آمل افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه در بخش تولیدی وخدماتی ۵ طرح افتتاح خواهد شد، افزود: این طرح‌ها در بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و تولید کودآلی خواهد بود.

به گفته وی: در این بخش ۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال از میزان تسهیلات بانکی و ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بخش سرمایه‌گذاری هزینه شده است.

واحدی یادآور شد: در اجرای این پروژه‌ها برای ۳۷ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.

این مسئول در بخش کلنگ عملیات اجرایی ۵ پروژه عمرانی و خدماتی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل آغاز عملیات سه کتابخانه عمومی در سه روستای وانا، کلاکسر و آهنگرکلا، ساختمان دهیاری روستای هلی‌کتی و بوستان روستایی کلامحله از بخش مرکزی این شهرستان است.

وی تصریح کرد: برای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که ۷ هزار و ۷۵۹ خانوار روستایی از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر