کد خبر: 99249 A

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره كل ورزش و جوانان مازندران:

این همایش به مدت 2 روز برگزار می‌شود و در زمان برگزاری آن، مسئولین، قهرمانان، مربیان، ورزشكاران و هیات‌های ورزش پهلوانی از نقاط مختلف کشور به اجرای برنامه‌های ورزش زورخانه‌ای می‌پردازند.

ایلنا: معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: همایش بزرگ فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در ساری برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، مجتبی قدمی اظهار داشت: سوم شهریور (۱۷ شوال) مصادف با روز پیروزی حضرت علی (ع) بر عمربن عبدود پهلوان معروف عرب است و به همین دلیل این روز، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای نامیده شد.

وی بیان داشت: با هدف گرامیداشت این روز تاریخی دین اسلام، این مراسم فرهنگی توسط اداره ورزش و جوانان استان مازندران و با همکاری سازمان بسیج ورزش استان در سالن زورخانه مرحوم عمادی ساری برگزار می‌شود.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران افزود: این همایش به مدت ۲ روز برگزار می‌شود و در زمان برگزاری آن، مسئولین، قهرمانان، مربیان، ورزشکاران و هیات‌های ورزش پهلوانی از نقاط مختلف کشور به اجرای برنامه‌های ورزش زورخانه‌ای می‌پردازند.

قدمی بیان داشت: این روز بزرگ که در تقویم کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای ثبت شد، فرصت خوبی است تا شیوه‌های رفتاری حضرت علی (ع) و جوانمردی و رشادت‌های ایشان را به ورزشکاران بیاموزیم.

وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم ورزشکاران را از توجه صرف به مسایل مادی و کسب مدال دور کنیم چون آن چیزی که مهم است خصایص پهلوانی و اخلاق اسلامی است.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران بیان کرد: ‌در این همایش از خانواده محترم شهدا ورزشکار نیز تجلیل خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر