کد خبر: 9979 A

با توجه به موقعیت راههای روستایی در شهرستانها، اقدامات بسیار گسترده ای در حال انجام بوده كه یكی از این فعالیتها بهسازی و آسفالت راههای روستایی شهرستان سوادكوه است.

ساری - ایلنا: معاون راهروستایی اداره كل راه و شهرسازی مازندران ضمن تاكید بر اهمیت راههای روستایی در این استان عنوان كرد: توسعه مازندران در گرو توسعه راههای روستایی این استان است.

به گزارش ایلنا، لطف الله عباسی ضمن اعلام این مطلب افزود: راه روستایی به عنوان قسمتی از توسعه روستایی، یكی از فعالیتها و وظایف وزارت راه و شهرسازی را تشكیل می دهد كه شامل احداث و آسفالت و نگهداری راههای روستایی اعم از ترمیم و لكه گیری آسفالت، خط كشی راههای آسفالته، نصب علائم، شانه سازی و پاكسازی حریم راههای روستایی و... است.

وی در ادامه تصریح كرد: با اجرای خدمات مذكور رفاه لازم در مناطق روستایی فراهم می شود و زمینه ساز رشد و تولیدات كشاورزی و ایجاد جاذبه های لازم برای تثبیت جمعیت روستایی شده تا از مهاجرت بی رویه جلوگیری شود.

عباسی در ادامه به اهمیت راههای روستایی در مازندران اشاره و عنوان كرد: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و محیطی از جمله استانهایی است كه تعدد روستاها در آن زیاد بوده، لذا بهسازی و ایمن سازی راههای ارتباطی این روستاها یكی از اولویت های اصلی و مهم كاری این اداره كل است.

وی در ادامه افزود: از این رو و با توجه به موقعیت راههای روستایی در شهرستانها، اقدامات بسیار گسترده ای در حال انجام بوده كه یكی از این فعالیتها بهسازی و آسفالت راههای روستایی شهرستان سوادكوه است.

معاون راه روستایی راه و شهرسازی استان در ادامه خاطرنشان كرد: آسفالت راه روستایی "تیلم" در بخش مركزی شهرستان سوادكوه یكی از محورهای مهم روستایی این شهرستان بوده كه عملیات اجرایی بهسازی و آسفالت آن به طول 4/2كیلومتر با اعتباری بالغ بر 2500 میلیون ریال به اتمام رسیده است.

وی طول كل مسیر روستایی مذكور را 6 كیلومتر عنوان كرد.

عباسی در ادامه اظهار داشت: با اتمام پروژه مذكور 50 خانوار این منطقه از نعمت یك راه ایمن و استاندارد بهره مند شدند.

 از 10100 كیلومتر راه ارتباطی در مازندران مقدار 7766 كیلومتر راه روستایی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر