کد خبر: 16319 A

نماینده اراك:

مهمترین مسئله روز كشور سقوط ارزش پول ملی است كه دولت باید با دعوت از نخبگان و اساتید دانشگاه راه حلی برای این معضل بیابد/ هر چند تحریم ها بر اقتصاد كشور موثر بوده اما تمام مشكلات ما از تحریم ها نیست.

ایلنا – اراك: نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب گفت: برخی از فرمایشات سران سه قوه غیر از اختلاف اندازی هیچ نتیجه ای در برندارد و بهتر است اینها به رفع دغدغه های معیشتی مردم بپردازند.

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در اراک گفت: مهم ترین مسئله روز كشور سقوط ارزش پول ملی است كه دولت باید با دعوت از نخبگان و اساتید دانشگاه راه حلی برای این معضل بیابد چرا كه شایسته نیست مردم عزیز ما كه برای زیارت به عتبات عالیات مسافرت می كنند شاهد این باشند كه ارزشی برا پول ملی ما قائل نمی شوند و این به غرور ملی مردم آسیب می زند.

وی با انتقاد از سیاست های دولت در بخش كشاورزی گفت: نحوه قیمت گذاری برای خرید گندم از كشاورزان طوری بود كه تا هر كیلو حداكثر 450 تومان قیمت اعلام شد و نتیجه آن این بود كه از 12 میلیون تن گندم تولیدی تنها سه میلیون تن به سیلوها برسد و دولت مجبور به واردات گندم از خارج آن هم با قیمت 600 تومان شد و سوال این است كه چرا این 600 تومان را به كشاورز داخلی نمی دهیم و دل آنها را خون می كنیم.

وی با اشاره به 74 هزار میلیارد تومان یارانه توزیع شده توسط دولت و افزایش شدید نقدینگی در بازار از این بابت گفت: اگر 20 درصد این مبلغ در اختیار تولیدكننده قرار داده می شد آیا نمی شد اشتغال و سرمایه گذاری را توسعه داد.

آصفری گفت: هر چند تحریمها بر اقتصاد كشور موثر بوده اما تمام مشكلات ما از تحریم ها نیست.

نماینده اراك ضمن تأكید بر سر و سامان دادن به مشكلات اقتصادی گفت: برای حمایت از مردم باید بسته های خوراكی شامل ملزومات اساسی مانند برنج، روغن، گوشت و حبوبات بصورت كوپنی بین مردم توزیع شود تا تبعات این تورم افسار گسیخته اقشار ضعیف را با مشكل روبرو نكند.

دبیر كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صحبت هایی كه در خصوص رابطه با آمریكا در برخی محافل به میان آمده گفت: مذاكره باید در شرایطی صورت گیرد كه كشور در نقطه قوت باشد و در حال حاضر با وجود این مشكلات اقتصادی زمان برای مذاكره مناسب نیست و به ضرر كشور تمام می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر