کد خبر: 1872 A

معاون امور عمرانی استاندارقزوین:

استان قزونی متولی و مسئول ساخت 1400 واحد مسكونی در 22 روستای زلزله زده در منطقه ورزقان آذربایجان شرقی شد.

قزوین - ایلنا: منوچهر حبیبی "در جلسه هماهنگی امداد رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی با مشاركت و حمایت استان" قزوین اظهار داشت: پشتیبانی و امداد رسانی به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی یك كار شریف انسانی و وظیفه ای شرعی است كه باید همه ی سیستم اداری و دستگاههای اجرایی استان برای بازسازی و حمایت از ساكنین این مناطق بسیج شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از  اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری،وی افزود: حمایت؛ پشتیبانی و امداد رسانی به این مناطق مورد تأكید ویژه مقام معظم رهبری؛ ریاست جمهوری و اعضای هیأت دولت می باشد كه پس از بازدید از مناطق زلزله زده بر ساماندهی و بازسازی سریع واحدهای مسكونی تأكید داشتند.

معاون امور عمرانی استاندار با اشاره به بهره برداری سیاسی دشمنان و بیگانگان از این حادثه غیر مترقبه خاطر نشان كرد: با توجه به مدت زمان محدود و فرا رسیدن فصل سرما لازم است تمامی دستگاههای اجرایی و اعضای ستاد حوادث غیرمترقبه و مدیریت بحران استان حداكثر همكاری و همراهی را با ستاد مدیریت بحران استان جهت برنامه ریزی دقیق و سرعت عمل لازم در امداد رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده داشته باشند.
وی گفت: براساس تصمیمات ستاد مدیریت بحران كشور مقرر گردید كه استان قزوین در گام اول مسئولیت ساخت و بازسازی هزار و 400 واحد مسكونی را در 22 روستای منطقه ورزقان بر عهده بگیرد و در فاصله زمانی دو ماهه كار ساخت و بازسازی این واحدها را به اتمام برساند.
گفتنی است در این جلسه مقرر گردید دستگاهها در تأمین لوزام و تجهیزات مورد نیاز برای بازسازی و آواربرداری بویژه تأمین لودر؛ كمرشكن و كامیون حداكثری همكاری را داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر