کد خبر: 1920 A

دشتبانی مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی:

مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی از پرداخت بیش از 84 درصد تسهیلات مربوط به پروژه های مسکن مهراز ابتدای اجرای این طرح تا کنون دراستان خبرداد.

اراك - ایلنا: مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی از پرداخت بیش از 84 درصد تسهیلات مربوط به پروژه های مسکن مهراز ابتدای اجرای این طرح تا کنون دراستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرامور شعب بانک مسکن استان مرکزی در نشست خبری که در آستانه هفته دولت و همچنین به مناسبت هفته بانکداری اسلامی در سالن جلسات امور شعب بانک مسکن استان برگزار شد ضمن اعلام این خبر گفت: تامین به موقع منابع مالی و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه های مسکن مهر یکی از دلایل اصلی موفقیت اجرای این طرح بزرگ ملی در استان مرکزی بوده است به طوری که تا کنون 43965 واحد عقد قرارداد شده و 6100 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات پرداخت شده است و اعتبارات تنها 19 درصد قراردادهای مربوط به این طرح تا کنون تخصیص داده نشده است.

حمیدرضا دشتبانی افزود: در چهارماهه ابتدای سال جاری نیز395 میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و 663 نفر از متقاضیان مسکن مهر در شهرهای مختلف استان پرداخته شده و همچنین 4 هزار و 316 فقره قرارداد به امضاء رسیده است.

وی تصریح کرد: در قالب اعتبارات مربوط به پروژه های مسکن مهر برای 9908 واحد مسکن روستایی با اعتبار 965 میلیارد و 744 میلیون ریال و 1900 واحد بافت فرسوده با اختصاص اعتبار 334 میلیارد و 999 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است به طوری که در دو بخش مسکن روستایی و نوسازی بافت فرسوده تا کنون 90 درصد متقاضیان از تسهیلات برخوردار شده اند.

دشتبانی با اشاره به اینکه 28.2 درصد از مجموع تسهیلات پرداخت شده توسط بانکهای استان در کلیه بخش ها را بانک مسکن به خود اختصاص داده است افزود: سهم این بانک در پرداخت تسهیلات در حالی از سایر بانکها بیشتربوده است که تنها 6.7 درصد شعب بانکی استان متعلق به بانک مسکن می باشدو تنها 9 درصد منابع استان با اعتبار 12 هزار و 774 میلیارد ریال را در اختیار دارد.

دشتبانی همچنین از رشد 1.2 درصدی پرداخت تسهیلات توسط شعب این بانک در استان در4 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر