کد خبر: 236 A

آصفری دبیر كمیسیون امنیت ملی مجلس:

نماینده مردم اراک گفت: تحریم ها موضوع جدیدی نیست چرا که ما 33 سال است تحریم هستیم و مدیران باید شرایط کشور را برای یک جنگ تمام عیار اقتصادی آماده کنند.

اراك - ایلنا: نماینده مردم اراک گفت: تحریم ها موضوع جدیدی نیست چرا که ما 33 سال است تحریم هستیم و مدیران باید شرایط کشور را برای یک جنگ تمام عیار اقتصادی آماده کنند.

محمد حسن آصفری در نشست تخصصی با فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود دولتی که توانسته موضوع هسته ای را تا حدودی حل کند آیا نمی تواند مشکل صنایع و بخش تولید را حل کند.

وی اضافه کرد: در جلسه غیر علنی اخیر با وزرای مربوطه و مسئولان اقتصادی کشور موضوع گرانی های اخیر و راههای برون رفت از این مشکل به شدت پیگیری و تذکرات جدی به برخی وزرا در این جلسه داده شد.

وی اظهار داشت: پذیرفتنی نیست که امروزه تولید کننده با مشکلات مختلف مواجه بوده و متاسفانه در سال تولید ملی و سرمایه ایرانی مسئولان برخی محصولات مورد نیاز را از خارج وارد می کنند در صورتی که این اقلام در کشور تولید و موجود است.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحریم بانک مرکزی و مشکلات تسهیلات ارزی گفت: بانک های داخلی با توجه به تحریم مواد اولیه تولید نباید صنایع داخلی را تحریم کرده و سود معوقات و جریمه دیر کرد را از واحد های تولیدی که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند طلب کنند.

وی با انتقاد شدید از پرداخت نشدن تسهیلات بالای 15 میلیارد ریال در استان صنعتی مرکزی توسط بانک ها افزود: اینجانب به عنوان خادم تمام تولید کنندگان استان این دغدغه را با مسئولان بانک مرکزی در میان گذاشته و خواستار حل جدی این معضل در استان خواهم شد.

آصفری در ادامه اضافه کرد: دولت قصد داشت 600 دستگاه ماشین آلات راه سازی را از شرکت کوماتسوی ژاپن وارد کنند که تحقق این امر ضربه جدی به تولیدات داخلی وارد می کرد که با وارد شدن به موقع اینجانب در این موضوع و تذکر جدی به مسئولان ذیربط علاوه بر جلوگیری از آن، قرارداد داخلی ساخت 140 دستگاه بعنوان فاز نخست این طرح با شرکت هپکو اراک منعقد شد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت پیشنهاد اینجانب ایجاد 4 کمیته تسهیلات وام، تامین اجتماعی رفاه و کار، صادرات و واردات و کمیته توانمندی های صنایع و معادن بعنوان بازوهای مشاوره ای و اجرایی برای رسیدگی به مشکلات و معضلات بخش صنعت و معدن و تجارت استان مرکزی است که این کمیته ها می توانند بهترین راه کار برای حل مشکلات باشد.

در ابتدای این جلسه مهندس زاوشی رئیس سازمان معدن، صنعت و تجارت استان و برخی از فعالان این بخش به ارائه مشکلات و درخواست های خود از نماینده مجلس پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر