کد خبر: 2605 A

در هفته دولت؛

در حوزه ساخت و توسعه راهها، راهداری و فنی و اجرایی،45 پروژه همزمان با گرامیداشت هفته دولت آماده بهره برداری می باشند که شامل اجرای راههای اصلی و روستایی و احداث ساختمانها و تاسیسات دولتی می باشند.

اراك - ایلنا: در حوزه ساخت و توسعه راهها،راهداری و فنی و اجرایی،45 پروژه همزمان با گرامیداشت هفته دولت آماده بهره برداری می باشند که شامل اجرای راههای اصلی و روستایی و احداث ساختمانها و تاسیسات دولتی می باشند.

قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در گفتگو با ایلنا ضمن اعلام این خبر به اجرا و ساخت 18 کیلومتر بزرگراه در استان اشاره کرد وافزود: سه پروژه ملی در حوزه ساخت و توسعه راههای استان شامل محورهای اراک- خمین، خمین-محلات و خمین- گلپایگان جمعا به طول 18 کیلومتر تکمیل شده و به بهره برداری خواهند رسید که برای اجرای این پروژه ها بالغ بر75 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

غلامرضا خرمی درخصوص اجرای پروژه های راه روستایی درسطح استان گفت: عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت 16 پروژه راه روستایی به طول 55 کیلومتر در شهرستانهای تفرش، خمین، خنداب، زرندیه، ساوه و شازند نیز به اتمام رسیده است که همزمان با ایام هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی روکش و لکه گیری 20 کیلومتر از محورهای ساوه - سلفچگان و ساوه – همدان با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد ریال و خط کشی و ایمن سازی 1400 کیلومتر از محورهای استان را به روش نوین را از دیگر اقدامات صورت گرفته درراستای ایمن سازی راههای استان در 5 ماهه اول سال جاری عنوان كرد و افزود: این محورها شامل آزادراه ساوه- تهران،بزرگراه اراک- راهجرد و اراک- بروجرد و همچنین محور اراک- ملایر می باشد که جهت ایمن سازی محورهای مذکور 2300 عددعلائم مسیرنما، 14 کیلومتر گاردریل و 150 کیلومتر شیارهای لرزاننده نیز ایجاد و نصب شده است.

قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از آماده بهره برداری بودن حدود 6000 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25000 نفر جمعیت استان خبر داد و گفت: این واحدها در شهرهای اراک، ساوه، خمین، محلات، دلیجان و مهاجران قرار دارند که در آینده نزدیک با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری به طور همزمان افتتاح خواهند شد.

خرمی به پیشرفت 90 درصدی پروژه 1440 واحدی مسکن مهر امام صادق (ع) شهراراک اشاره کرد و گفت: این پروژه در زمینی به مساحت 113 هزار و 61 مترمربع در 32 بلوک 8 طبقه ای با زیربنای متوسط هر واحد 75 متر مربع به صورت صنعتی و با فن آوری قالب تونلی اجرا شده است.

وی از بهره برداری از فاز اول این پروژه شامل احداث 1000 واحد مسکونی مهر تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد واظهار داشت: اجرای تاسیسات خدماتی و انشعابات مورد نیاز درحال حاضر یکی از مشکلات این پروژه است  که در جلسه اخیر کارگروه مسکن استان با دستور استاندار محترم مقرر شد تاسیسات خدماتی تا 20 روز آینده دراین پروژه اجرا و تکمیل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر