کد خبر: 36963 A

با توجه به کمبود آب در پی خشکسالی های اخیر و افت منابع آبی در شهر دلیجان، طرح آبرسانی به این شهر از خط انتقال سرشاخه های دز (سد کوچری) با موافقت وزارت نیرو در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته است.

اراك - ایلنا: طی مراسمی با حضور شعبانی فرد استاندار استان مرکزی،حجت السلام سلیمی نماینده دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی، خلیلی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فرماندار شهرستان دلیجان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان دلیجان کلنگ طرح انتقال آب از سرشاخه های دز (سد کوچری) به شهر دلیجان به زمین زده شد.

به گزارش ایلنا عبدالرضا خلیلی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در آغاز این مراسم با اشاره به ضرورت اجرای طرح آبرسانی به شهر دلیجان عنوان كرد: با توجه به کمبود آب در پی خشکسالی های اخیر و افت منابع آبی در شهر دلیجان، طرح آبرسانی به این شهر از خط انتقال سرشاخه های دز (سد کوچری) با موافقت وزارت نیرو در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اعتبار مورد نیاز این طرح تا زمان بهره برداری را 120 میلیارد ریال اعلام و خاطر نشان ساخت: مرحله اول این طرح در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تا شش ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار اولیه این پروژه را بالغ بر 65 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات خشکسالی و منابع عمومی عنوان نمود و افزود: در مرحله اولیه اجرای این پروژه حدود 9 کیلومتر خط انتقال آب با لوله های چدن داکتیل به اقطار 400و 500 میلیمتر اجرا و یک باب ایستگاه پمپاژ آب ساخته می شود.

وی تصریح كرد:با اجرایی شدن طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به دلیجان 120 لیتر در ثانیه به ظرفیت آبرسانی این شهر افزوده خواهد شد.

در ادامه این مراسم شعبانی فرد استاندار استان مرکزی با اشاره به سهم 27 میلیون متر مکعبی استان مرکزی از آب سرشاخه‌های دز در سال عنوان نمود: انتقال آب به شهرستان‌های ساوه، محلات، خمین و دلیجان از سر شاخه های دز پیش‌بینی گردیده که در همین راستا عملیات اجرایی انتقال آب از سرشاخه‌های دز به محلات از سال گذشته آغاز و هم‌اکنون در حال بهره‌برداری است.

وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سر شاخه های دز اظهار داشت: اجرای پروژه انتقال آب به شهرستانهای خمین و ساوه نیز توسط شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان در دست پیگیری است و به زودی عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر