کد خبر: 37004 A

در9 ماهه سالجاری/

درنه ماهه سالجاری بیش از 35000 راس دام غیرمجاز ازمراتع استان اخراج شده اند./ آتش سوزی 54 مورد ازعرصه های منابع طبیعی به مساحت 670 هکتار در نه ماهه سالجاری.

اراك - ایلنا: یوسف یوسفی مدیركل مناطع طبیعی استان مركزی گفت: مساحت مراتع استان حدود 2 میلیون هکتار می باشد،در صورتی که در حال حاضر بیش از 1 میلیون و نهصدهزار واحد دامی به مراتع استان وابسته است،با توجه به مدت زمان استفاده این تعداد دام بیش از 3 برابر ظرفیت فعلی مراتع استان است.وی گفت: یکی ازعوامل اصلی تخریب و از بین رفتن مراتع،چرای غیرمجازدام در مراتع استان می باشد.

به گزارش ایلنا وی اظهارداشت:تا کنون با هدف مدیریت پایدار تعداد 410 فقره طرح مرتعداری تهیه شده است.وی گفت:معیشت 37000 خانوار وابسته به مرتع است.

یوسفی افزود:در راستای حفظ و حراست از عرصه ها، یگان حفاظت بطور مستمر اقدام به گشت زنی می نماید و با دامدارا نی که دارای دام مازاد و فاقد پروانه چرا باشند، برخورد و آنها را از مراتع اخراج می کنند كه در همین راستا در نه ماهه سالجاری بیش از 35000 راس دام غیرمجاز از مراتع استان اخراج شده اند.

مدیركل منابع طبیعی استان مركزی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع به تعداد 92 فقره به مساحت 690 هکتار پرونده کیفری، تخریب و تصرف اراضی ملی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی همچنین در پایان از آتش سوزی 54 مورد ازعرصه های منابع طبیعی به مساحت 670 هکتار در نه ماهه سالجاری خبر داد و گفت خوشبختانه نسبت به سال گذشته حدود 50 درصدآتش سوزی کاهش یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر