کد خبر: 6345 A

در 5 ماهه نخست سال جاری بالغ بر 703 متر مربع فرش توسط بافندگان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی تولید شده است.

اراك - ایلنا: در 5 ماهه نخست سال جاری بالغ بر 703 متر مربع فرش توسط بافندگان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی تولید شده است.

رمضانعلی جلالی معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در گفتگو با ایلنا بیان داشت: با تولید این متراژ فرش بالغ بر 3میلیارد و 22 میلیون و 900 هزار ریال درآمد ایجاد شده است.

وی در خصوص اهداف این مهم خاطر نشان كرد: با توجه به اینکه رویکرد امداد در دهه چهارم فعالیت خود رویکردی با محوریت توانمند سازی خانواده ها و کاهش چسبندگی ایشان به کمکهای امداد می باشد،این نهاد با عنایت به این رویکرد، این مهم را در اولویت های کاری خود قرار داده و با ایجاد فرصت های اشتغال برای مددجویان و خانواده های ایشان گامهای ارزنده ای را در جهت توانمند سازی خانواده ها برداشته است.

جلالی ایجاد مشاغل خانگی را یکی از بهترین راهکارها در جهت ایجاد مشاغل پایدار برشمرد و تصریح کرد: این نهاد در سال 90 توانسته است با ایجاد 6 هزار و 700 فرصت شغلی،رتبه برتر را در بین دستگاههای اجرایی استان مرکزی در بحث اشتغالزایی کسب نماید.

وی ضمن اشاره به تلاشهای امداد استان در زمینه های مختلف جهت توانمندسازی خانواده ها گفت: یکی از ارکان اصلی جهت ایجاد اشتغال در راستای نیل به خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت امداد بحث حرفه آموزی و مهارت آموزی است که جهت تحقق این مهم امداد استان با انعقاد تفاهمنامه ای فی مابین این نهاد و اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای استان تمامی خدمات و کلاسهای آموزشی مورد نیاز برای مددجویان به صورت رایگان و صدور مدرك مربوطه در اختیار ایشان قرار می دهد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در پایان اظهار داشت: این نهاد در حال حاضر دارای 837 کارگاه قالیبافی فعال در سطح استان می باشد که این تعداد کارگاهها برای بیش از یکهزار و 100 بافنده تحت حمایت امداد شغل ایجاد نموده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر