کد خبر: 6553 A

حسن قربانی پس از حدود سه ماه فعالیت در جایگاه سرپرست شهرداری به عنوان شهردار جدید اراک معرفی شد.

ایلنا: حسن قربانی پس از حدود سه ماه فعالیت درجایگاه سرپرست شهرداری به عنوان شهردارجدید اراک معرفی شد.

به گزارش ایلنا در جلسه رسمی عصر دوشنبه سوم مهرماه، شورای اسلامی شهر اراک که با حضور اعضا در سالن جلسات شورا برگزار شد حسن قربانی با رای موافق ۷ عضو شورای شهر به عنوان شهردار جدید اراک انتخاب و معرفی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با ایلنا ضمن اعلام این خبر افزود: پس از بررسی برنامه‌ها و سوابق کاری و اجرایی ۱۳ کاندیدای تصدی شهرداری اراک، سرانجام اکثریت اعضای شورا انتخاب وی را بهترین گزینه با توجه به شرایط فعلی و اتفاقات اخیر شهرداری عنوان کردند.

کاظمی داشتن توانمندی، سابقه فعالیت اجرایی و آشنایی با مجموعه شهرداری را از نکات مثبت مورد نظر در انتخاب قربانی دانست و گفت: یکی از دلایل تاخیر در انتخاب شهردار و فعالیت حدود ۳ماهه قربانی به عنوان سرپرست، بررسی بیشتر توانمندی و عملکرد سرپرست شهرداری دراین مدت بود که سرپرست شهرداری در ساماندهی وضعیت شهرداری و انجام اقدامات عمرانی و خدماتی طبق روال گذشته نقش مهم و تاثیرگذاری داشتند.

وی با تاکید براینکه در فرصت باقیمانده از دوره فعالیت شورای سوم اجرای پروژه‌های نیمه تمام و شروع عملیات اجرایی ۷ تقاطع غیرهم سطح شهری به طور جدی در دستور کار قرارخواهد گرفت افزود: با توجه به اینکه شهرداری در شرایط فعلی با مشکلات مالی و بدهی ۵۰ میلیارد تومانی مواجه می‌باشد قطعا مدیریت درست و اصولی یکی از نکات مهم می‌باشد که باید مورد توجه جدی شهردار جدید قرار گیرد.

یک عضو شورای اسلامی شهر اراک نیز در گفتگو با ایلنا با اشاره به توافق اکثریت اعضای شورا برای انتخاب قربانی به عنوان شهردارجدید اراک گفت: با توجه به شرایط و وضعیت بحرانی که در شهرداری وجود دارد همگرایی بین اعضای شورا لازمه رفع مشکلات کنونی است که پس از بررسی کاندیداهای پیشنهادی به دلیل رضایت نسبی شورا ازعملکرد سرپرست شهرداری، گزینه مناسب و قابل قبولی برای تصدی شهرداری اراک شناخته شد.

فریبا آباقری حمایت و نظر مساعد استاندار و مسئولین استان نسبت به انتخاب قربانی را یکی ازامتیازات مثبت برای وی عنوان کرد و گفت: هرچند رای موافق اعضای شورا به این گزینه به دلیل رضایت ازعملکرد وی در دوران سه ماهه سرپرستی صورت گرفته است و توانمندی و داشتن تجربه و سوابق اجرایی مناسب نیز ازدیگرملاک‌های این انتخاب می‌باشد اما قطعا حمایت مسئولین استان از شهردار شهر مرکز استان را نیز باید به عنوان یک امتیاز مثبت برای شهردار جدید دانست.

این عضو شورای شهراراک با اشاره به وعده شهردارجدید برای اتمام عملیات اجرایی احداث ۷ تقاطع غیرهم سطح شهری تا پایان مدت فعالیت شورای دوره سوم و همچنین آغازعملیات اجرایی پروژه بزرگراه امیرکبیر (۵۵ متری) گفت: تغییر مدیریت در بدنه اجرایی شهرداری و دربخش‌هایی که عملکرد مناسبی نداشته‌اند ازدیگر وعده‌ها و برنامه‌هایی است که مورد تاکید شهردارجدید است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر