کد خبر: 6664 A

به‌زودی

پس از مقاوم‌سازی و بهسازی باند فرودگاه اراك، اولین پرواز برون‌مرزی این فرودگاه به سوی كربلای معلی انجام می‌شود.

اراك - ایلنا: پس از مقاوم‌سازی و بهسازی باند فرودگاه اراك، اولین پرواز برون‌مرزی این فرودگاه به سوی كربلای معلی انجام می‌شود.

به‌گزارش ایلنا، سید محمدحسن مرتضوی ضمن اعلام این خبر گفت: برای راه‌اندازی پروازهای برون‌مرزی فرودگاه اراك اقدامات لازم در زمینه بهسازی، مقاوم‌سازی و تطویل باند برای فرود هواپیماهای بوئینگ تا رده ایرباس از سوی معاونت عمرانی، معاونت برنامه‌ریزی استانداری مركزی و اداره‌كل راه و شهرسازی صورت گرفته است.

وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را 100 میلیارد ریال عنوان كرد و افزود: هزینه انجام این پروژه‌ها از محل اعتبارات استانی صورت گرفته‌ است.

مرتضوی همچنین از بهره‌برداری لایتینگ فرودگاه اراك تا پایان مهر ماه خبر داد و گفت: برای انجام عملیات لایتینگ 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات شركت فرودگاه‌های كشور هزینه شده است.

وی در پایاد یادآور شد: راه‌اندازی پروازهای برون‌مرزی فرودگاه اراك یكی از دغدغه‌های و خواسته‌های مهم مسئولان و مردم استان مركزی در سال‌های اخیر بوده است.

فرودگاه اراك از آذر ماه سال گذشته برای بهسازی و مقاوم‌سازی فرودگاه برای برقراری پروازهای خارجی به طور موقت تعطیل شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر