کد خبر: 75612 A

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی خبرداد:

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی ازپرداخت بیش از 290 میلیارد تومان تسهیلات مربوط به ستاد توسعه بخش كشاورزی استان به بیش از 2 هزار متقاضی در سال 91 خبرداد.

ایلنا-اراک: رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی از پرداخت بیش از 290 میلیارد تومان تسهیلات مربوط به ستاد توسعه بخش كشاورزی استان به بیش از 2 هزار متقاضی در سال 91 خبرداد.

به گزارش ایلنا، عباس مظفری درنشست خبری كه صبح امروز برگزار شد با تاكید بر اینكه جذب و پرداخت این میزان تسهیلات به عنوان یكی از اقدامات بی سابقه در تاریخ بخش كشاورزی استان بوده است افزود: در بررسی پرونده متقاضیان و معرفی به بانكهای عامل تلاش شده است توزیع مناسب بین بخشی در حوزه های مختلف دام و طیور،احداث و توسعه باغات،آب و خاك، صنایع تبدیلی و تكمیلی و توسعه مكانیزاسیون مورد توجه قرارگیرد واین تسهیلات به واحدهای تولیدی زودبازده ودارای شرایط فنی مناسب پرداخت شود.

وی افزایش میزان تولید شیردرواحدهای تولیدی از320 به 350 هزارتن و رسیدن مازاد تولید به 151 هزارتن،تولید گوشت مرغ از53 هزار به 63 هزارتن، افزایش تولید درواحدهای گلخانه ای استان به 15 هزارتن، افزایش 833 هكتار به سطح باغات موجود و رسیدن میزان تولید محصولات باغی به 487 هزارتن و افزایش میزان تولید دربخش صنایع تبدیلی وتكمیلی به 1 میلیون و 730 هزار تن را ازجمله دستاوردهای پرداخت تسهیلات و تكمیل طرح ها و پروژه های مربوط به ستاد توسعه بخش كشاورزی عنوان نمود.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان حماسه سیاسی و اقتصادی تصریح كرد: یكی از مصادیق بارز تحقق شعارحماسه اقتصادی دربخش كشاورزی عینیت پیدا خواهد كرد و مسئولیت ما درتحقق اهداف و برنامه های مرتبط با اجرای این سیاستها سنگین تراز قبل خواهد بود.

مظفری رسیدن به خودكفایی درتولید محصولات كشاورزی،تامین امنیت غذایی با تكیه برتولید داخلی، اصلاح ساختار و نظام بهره برداری بخش كشاورزی، توسعه تكنولوژی و فن آوری های جدید و نوسازی نظام تولید و دستیابی به كشاورزی دانش بنیان را ازجمله مهمترین اهداف و برنامه های سال جاری برشمرد.

وی ضمن تاكید برارتقاء بهره وری ازآب درتولید محصولات ورفتن به سمت روش های مكانیزه گفت: با توسعه زیرساخت های موجود به سیستم فن آوری های جدید،بیش از50 هزارهكتارازاراضی موجود دراستان تحت پوشش سیستم های نوین آبیاری قرار گرفته است كه راندمان آبیاری را تا 2 درصد افزایش داده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر