کد خبر: 87662 A

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مركزی:

نقدینگی موجود واحدهای تولیدی تنها یك چهارم فعالیت آن‌ها را پوشش می‌دهد/ تثبیت نرخ ارز نیز نیاز اساسی امروز جامعه ماست.

ایلنا: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه نقدینگی واحدهای تولیدی جوابگوی استمرار تولید نیست گفت: نقدینگی موجود واحدهای تولیدی تنها یک چهارم فعالیت آن‌ها را پوشش می‌دهد، در نتیجه این واحد‌ها نیازمند مساعدت هستند.
به گزارش ایلنا منوچهر توسطی در همایش تجلیل از صنعت‌گران نمونه استان مرکزی که در سالن کوه نور اراک برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی صنعت و معدن به همه تلاشگران این عرصه خاطر نشان کرد: ‌ در شرایط امروز که کشور زیر فشار تحریم‌هاست توقع بخش صنعت و معدن این است که شرایط بهتری از جمله استقلال اقتصادی و اشتغال برای فعالیت‌های این بخش مهیا شود. وی ایجاد رونق در فضای کسب و کار را پیام خود به رئیس جمهور منتخب عنوان کرد: تنها در این صورت است که با ایجاد درآمد، بخشی از فشار‌ها از روی دوش دولت برداشته خواهد شد.
توسطی کاهش نرخ تورم را وظیفه همه دولت‌ها دانست و تصریح کرد: ‌ تثبیت نرخ ارز نیز نیاز اساسی امروز جامعه ماست.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه تدوین یک استرات‍‍ژی شفاف برای توسعه صنعت را خواستار شد و اظهار داشت: هم اکنون قاچاق کالا، واردات بی‌رویه و بی‌برنامگی، بخش صنعت را به شدت آزار می‌دهد.
وی تولید کنندگان را سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی دانست و گفت: ‌ در این جبهه باید تلاش کنیم از خود تحریمی‌های داخلی اجتناب کنیم تا دشمنان تصور نکنند تحریم‌های آنان اثر بخش بوده است.

خانه صنعت، معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر