کد خبر: 10897 A

مدیركل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت: سومین آزمون از آزمون های ادواری سنجش مهارت در سال جاری به صورت هماهنگ و سراسری، 19 آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

ایلنا - بندرعباس: مدیركل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت: سومین آزمون از آزمون های ادواری سنجش مهارت در سال جاری به صورت هماهنگ و سراسری، 19 آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، اردشیری در خصوص شیوه اجرای آزمون ادواری سنجش مهارت و نحوه ثبت نام متقاضیان بیان داشت: برای ثبت نام این آزمون، دفترچه واحد طراحی شده است كه متقاضیان پس از دریافت دفترچه و كارت اعتباری از مراكز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد می توانند از طریق پایگاه اینترنتی http://advari.irantvto.ir در حرفه مورد نظر ثبت نام کنند.

وی افزود: سومین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای در سال جاری، در 40 حرفه به صورت همسان و هماهنگ كشوری و بیش از 340 حرفه غیر متمركز در بخشهای صنعت، خدمات، كشاورزی و فرهنگ و هنر در تاریخ 19 آبان ماه همزمان در 31 استان و بیش از 450 حوزه امتحانی طی 5 نوبت آزمونی برگزار می شود.

مدیركل آموش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت: هزینه ثبت نام در آزمون های سنجش مهارت برای رشته های فنی و كشاورزی150هزار ریال و برای رشته های خدماتی یكصد هزار ریال می باشد و متقاضیان هیچ وجه دیگری را برای شركت در آزمون نمی پردازند.

اردشیری درخصوص اهداف برگزاری سراسری آزمون های سنجش مهارت اشاره كرد: برگزاری سراسری آزمون های سنجش مهارت با اهداف ارتقای كیفیت فرآیند سنجش مهارت، اعتبار بخشی به تجارب فنی و حرفه ای افراد، اطلاع رسانی جامع و ایجاد وحدت رویه، بسترسازی تحقق دولت الكترونیك و توسعه و بهبود خدمت رسانی به مخاطبان اجرایی می شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای آزمونهای ادواری سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبی و عملی است كه متقاضیان بایستی پس از ثبت نام در آزمون براساس جدول شماره یك دفترچه ثبت نامی آزمون با درج كد رهگیری و كد ملی كارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. پس از آزمون كتبی و كسب نمره قبولی بر اساس برنامه زمانبندی مندرج در جدول شماره یك برای شركت در آزمون عملی به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.

مدیركل آموزش فنی و حرفه ای استان ر با اشاره به تشكیل ستاد پاسخگویی آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی كه متقاضیان ثبت نام با مشكلی برای ثبت نام اینترنتی آزمون سنجش مهارت مواجه شوند، میتوانند با شماره تلفن های۶۶۶۸۹۸۴و ۶۶۶۸۹۸۲- ۰۷۶۱ تماس حاصل کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر