کد خبر: 37129 A

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان:

ضرورت رصد فضای اطلاع رسانی در جامعه ی امروز/چگونگی ارائه اخبار به مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

ایلنا - بندرعباس: معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: فعالیت های رسانه ای استان به ویژه در بخش وبلاگ و سایت هایی که رسمیت ندارند در شورای اطلاع رسانی رصد می شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، گل محمد بامری در اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به سرعت پیشرفت در دنیای امروزی اشاره کرد و اظهار داشت: عصر امروز مانند اتوبانی است که همه با خودروهای مجهز و با سرعت در آن حرکت می کنند و باید در این اتوبان به صورت منطقی و در مسیر درست رانندگی کرد تا در کنار دوری از حادثه و انحرافات از دیگران عقب نمانیم.

وی خاطر نشان کرد: ابزار و امکانات جدید موجب شده تا امر اطلاع رسانی نیز سرعت فزاینده ای به خود گیرد که می توان به جرات این عصر را عصر فناوری و اطلاعات نامید.

وی مدیریت فضای اطلاع رسانی را در جامعه و عصر امروز بسیار ضروری دانست و افزود: باید در کنار رصد فضای اطلاع رسانی بستر و فرهنگی را ایجاد کنیم که از تولید اخبار مضر پیشگیری شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان بیان داشت: برخی اوقات متوجه می شویم که خبری بدون در نظر گرفتن تبعات و بازخورد آن به نحو نا مناسبی انعکاس داده می شود که باید این امر نیز مورد توجه اعضا و مشاورین شورای اطلاع رسانی قرار گرفته و چگونگی ارائه اخبار به مردم مد نظر باشد.

بامری در خصوص ضرورت تشکیل شورای اطلاع رسانی استان نیز ابراز داشت: ایجاد ساختاری كه علاوه بر محوریت در حوزه سیاست گذاری و هماهنگی در امر اطلاع رسانی صاحب صلاحیت و دارای ضمانت اجرایی بوده و در جهت ایجاد و ترویج گفتمان غالب منطبق بر سیاست های كلان نظام بین رسانه ها، دستگاه های اجرایی، بخش ها و سازمان های مطبوع تلاش نماید، كاملا احساس می گردد.

وی ادامه داد: سیاست گذاری و تبیین خط مشی اطلاع رسانی از عملكرد و دستاوردهای حوزه های مختلف استان و نظر سنجی و ارزیابی افکار عمومی در حوزه های مختلف مربوط به استان از دیگر وظایف مهم شورای اطلاع رسانی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر