کد خبر: 40677 A

دبیراجرایی خانه کارگر استان هرمزگان:

تحسین نمایندگان کارگران از خدمات مطلوب بخش درمان/ جلوگیری از مهاجرت بیماران باجذب پزشکان متخصص و تجهیز بیمارستان خلیج فارس به دستگاه های سی تی اسکن، ام آر آی و آنژیوگرافی.

ایلنا: اعضای هیات مرکزی خانه کارگر هرمزگان با هدف بررسی ارائه خدمات و مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی از بخش های مختلف بیمارستان خلیج فارس بازدید کردند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، دبیراجرایی خانه کارگراستان هرمزگان، جذب پزشکان متخصص در کل استان را یک مشکل اساسی عنوان کرد و اظهار داشت: این موضوع منجر به هزینه های هنگفت و مهاجرت بیماران به استان های دیگر می شود.

دریانوس اضافه کرد: به رغم سرمایه گذاری های انجام شده به دلیل عدم وجود نیروی متخصص، هنوز بیمه شدگان امکان بهره مندی مطلوب از امکانات بیمارستان را ندارند لذا باید سازمان تامین اجتماعی با تمهیدات ویژه نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.

وی اقدامات انجام شده در بیمارستان خلیج فارس را قابل تقدیر دانست و افزود: وجود نیروی متخصص از جمله مطالبات جامعه کارگری است و نیاز است با تمهیدات مدیریتی و در دسترس قرار دادن امکانات از مهاجرت بیماران به دیگر استان ها جلوگیری کنیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر اظهار داشت:متاسفانه امکاناتی چون سی تی اسکن، ام آر آی و دستگاه آنژیوگرافی بی بهره هستیم که امید است با رفع این کمبود ها، جامعه کارگری از تمام ظرفیت های این بیمارستان بهره مند شود.

حرکت شتابان بیمارستان خلیج فارس به سمت خدمات با کیفیت به بیماران

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان در این نشست اظهار داشت: نیمی از جمعیت مردم استان دارای دفترچه تامین اجتماعی هستند و با این دفتر چه با کمترین تعرفه ویزیت و درمان می شوند اما برای جذب نیروی منخصص به دلیل دستمزدهای بالا با مشکل مواجه هستیم که سازمان تامین اجتماعی در تلاش است نحوه ی پرداخت را اصلاح کند.

وثوقی در رابطه با تجهیزات بیمارستان اعلام کرد: حدود 85 تا 90 درصد تجهیزات، کامل شده و برای تجهیز بیمارستان به دستگاه سی تی اسکن با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص صحبت شده تا تهیه این دستگاه برای هرمزگانی ها در اولویت قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: این بیمارستان دارای بخش های مراقبت های ویژه نوزدان، زایشگاه و زایمان در آب، کلینیک تخصصی، اورژانس، سنگ شکن با دستگاه های پیشرفته برای کودکان است همچنین بخش دیالیز به زودی تجهیز می شود و تا دو هفته آینده بیمار پذیرفته می شود با این وجود در تلاشیم با حفظ کیفیت، ظرفیت این بیمارستان را ارتقا دهیم.

خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر