کد خبر: 47246 A

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر بندرعباس تاکید کرد:

واحدی به نام طب کار یا بهداشت کارگر در شهرداری وجود ندارد / من به این موضوع که کارگران تنها زیر نظر پیمارکار هستند اعتقادی ندارم زیرا نظارت وِیژه ی کارفرما هم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ایلنا: راحله ملایی و بنی نعیم دو عضو شورای اسلامی شهر از دفتر ایلنا در بندرعباس بازید کردند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس،رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر بندرعباس در جمع خبرنگاران ایلنا در رابطه با بحث سلامت کارگران شهرداری اظهار داشت: با توجه به اهمیت سلامت کارگران در بخش های تنظیف و ساختمانی، متاسفانه در حال حاضر واحدی به نام بهداشت کارگر یا طب کار برای انجام معاینات ادواری، آموزش ایمنی کار و سلامت آنان به آن معنای اصلی که نیاز است وجود ندارد.

راحله ملایی اضافه کرد: لزوم آموزش های پیشگیری از اعتیاد، جلوگیری از بیمارهای واگیر دار چون ایدز و هپاتیت و توجه به سلامت در میان کارگران بیش از گذشته احساس می شود زیرا کارگران این بخش ها به دلیل قراردادهای کوتاه مدت شغلی و عدم آموزش کافی، در رابطه با بحث سلامت خود بی اطلاع هستند.

وی بیان کرد: جدا از اهمیت حقوق و مزایای کارگران باید در بحث سلامت و بهداشت آنها نگاه ویژه ای صورت گیرد، فقط ملزم کردن پیمانکار برای اختصاص لوازم ایمنی و حفاظتی به کارگر کافی نیست و من به این موضوع که کارگران تنها زیر نظر پیمارکار هستند اعتقادی ندارم زیرا نظارت وِیژه ی کارفرما هم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: نظارت باید مستمر و آموزش نیز رو در رو صورت گیرد تنها اجبار جهت استفاده از لباس مخصوص و دستکش برای کارگر کافی نیست بلکه باید به آنان آموزش دهیم که این امر مهم برای سلامتی خودش، خانواده اش و بعد مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

راحله ملایی افزود: از زمانی که بخش تنظیف به سازمان پسماند واگذار شده، اقدامات خوبی برای رفع این موضوع با برنامه ریزی و علم به این کار صورت گرفته که امید است در افق یک ساله شاهد عملکرد بهتری باشیم.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در خصوص به تعویق افتادن حقوق کارگران در برخی بخش ها اظهار داشت: با توجه به مشکلات مالی و افزایش غیر قابل پیش بینی قیمت مصالحی که شهرداری برای انجام پروژه های عمران شهری مواجه شد با عث تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل خود و پیمانکار شد که البته این مشکل در یک مقطع زمانی بوده که شهرداری با همکاری مقام عالی استان تا حدودی رفع شد.

عبدالرضا بنی نعیم اضافه کرد: در حال حاضر هم شهرداری با مشکلات مالی که داشت توانسته پروژه های عظیمی را در سطح شهر با همکاری بخش خصوصی انجام دهد که بلوار 45 متری بندرشهید رجایی، پلاژ بانوان، تقاطع غیر هم سطح رسالت و بازگشایی معبر سه راه دلگشا از جمله این اقدامات زیر ساختی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: پروژه های عمرانی نسبت به سال های گذشته با سرعت و کیفیت بالاتری انجام شده همچنین روند توسعه عمرانی شهر شتابان بوده و رضایت نسبی را در این بخش ها با وضعیت کمبود بودجه که شهرداری مواجه است را داریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر