کد خبر: 67047 A

مدیركل راه و شهرسازی هرمزگان:

مدیركل راه و شهرسازی هرمزگان آخرین پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته جهت رفع نیازهای زیرساختی و روبنایی شهرك مسكن مهر پیامبر اعظم(ص) بندرعباس را تشریح كرد.

ایلنا: مهدی زندیه وکیلی از پر شدن ظرفیت پروژه‌های مسکن مهر خبر داد و افزود: در بحث روبنا‌ها و پیش‌نیازهای مورد نیاز سکونت متقاضیان در شهرک پیامبر اعظم (ص) پیگیری‌ها و اقداماتی انجام شده که ازجمله آن احداث یک واحد پاسگاه انتظامی و یک باب درمانگاه با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد در حال اجراست.
به گزارش ایلنا از بندرعباس، وی ادامه داد: در بحث احداث مراکز آموزشی نیز ساخت ۸ باب مدرسه در شهر بندرعباس، جزو تعهدات اداره کل راه و شهرسازی بوده که تکمیل ۶ باب آن تا مرحله اسکلت و سقف به پایان رسیده و ساخت ۲ باب دیگر نیز رو به اتمام می‌باشد.
زندیه وکیلی بیان کرد: همچنین طبق اعلام نیاز اداره کل نوسازی مدارس استان، عملیات ساخت تعداد ۵ باب از این مدارس پس از مرحله سقف و اسکلت تا مرحله احداث کامل ساختمان با تامین مالی توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین از دریافت طرح اولیه شبکه گاز و تلفن ثابت برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک پیامبر اعظم (ص) خبر داد و افزود: این طرح‌ها در دست بررسی کار‌شناسی قرار دارد که با اعلام آمادگی شرکت‌های گاز و مخابرات، عملیات اجرایی این دو شبکه نیز کلید خواهد خورد.
وی گفت: یک مجتمع تجاری نیز در این شهرک با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در دست ساخت است که با بهره برداری از آن، مایحتاج عمومی ساکنان این شهرک تامین می‌شود.
زندیه وکیلی با بیان اینکه تاکنون در هرمزگان سه مرحله افتتاح پروژه‌های مسکن مهر با حضور مقامات عالی کشوری و استانی صورت گرفته است، یادآور شد: در مجموع ۲۳ هزار واحد در شهرهای بالا و زیر ۲۵ هزار نفر، بافت فرسوده و پروژه‌های خودمالکین به بهره برداری رسیده و تحویل متقاضیان شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای تکمیل حدود ۶هزار واحد دیگر مسکن مهر در استان تا پیش از هفته دولت امسال (شهریورماه) صورت پذیرفته است.
وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر ظرفیت پروژه‌های مسکن مهر تکمیل شده و امکان ثبت نام برای متقاضیان جدید وجود ندارد.

مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر