کد خبر: 67445 A

استاندار هرمزگان در جمع كارگران نمونه استان:

استاندار هرمزگان در جمع كارگران نمونه استان با بیان اینكه فرهنگ كار، عالی‌ترین تصویر سازندگی و تحول است، گفت: سرمایه انسانی مهمترین و اصلی‌ترین سرمایه یک جامعه برای گام برداشتن در مسیر عمران و آبادانی است.

 ایلنا:  ابراهیم عزیزی در آستانه هفته كار و كارگر در جمع كارگران نمونه استان ضمن تبریك این روز اظهار داشت: بشر از ابتدا تا کنون در فرازهای مختلف زمانی به دنبال تبیین جایگاه کار و کارگر بوده است؛ جایگاهی که با حیات و تداوم بشریت ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر عباس، استاندار هرمزگان ابراز داشت: در طول تاریخ هیچ پیشرفت و تداومی در هیچ تمدنی شکل نگرفته، مگر آنکه جایگاه کار و کارگر در آن تمدن جایگاهی نقش‌آفرین و قابل درك باشد.

وی با اشاره به نگاه كامل و جامع دین اسلام نسبت به موضوع كار و كارگر افزود: در کنار تمام نگاه‌ها و مکاتبی که به موضوع کار و کارگر پرداخته اند هیچ نگاهی کامل تر، جامع‌تر و عقلانی‌تر از نگاه اسلام وجود ندارد.

رییس شورای اشتغال استان اضافه كرد: نگاهی که اسلام به بحث کار و کارگر دارد فارغ از تمام ویژگی‌های مادی این حوزه نگاهی بسیار معنوی است.

وی بیان كرد: دین اسلام، ایران اسلامی، انقلاب اسلامی و نظام شكوهمند اسلامی کار و تلاش را نوعی عبادت و بندگی می‌داند و با همین نگاه است که کار را در یک جامعه اسلامی تبدیل به یک ایثار و از خودگذشتگی می‌کند.

عزیزی با تاكید بر اینكه فرهنگ كار، عالی‌ترین تصویر سازندگی و تحول است، عنوان كرد: در جامعه اسلامی کارگر عبد صالح است. كارگر در جامعه اسلامی به دنبال ساختن مدینه فاضله‌ای است که هم پاسخگوی نیازهای دنیوی بشر و هم حافظ سعادت اخروی‌اش باشد.

وی گفت: کارگر در جامعه اسلامی نقشی را ایفا می‌کند که نقش ایثار و سربازی است؛ کار او در مسیر جذب رضایت حضرت حق برای جامعه‌ای است که در آن به تلاش مشغول است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در ادامه با اشاره به تجلیل معنوی و اعتقادی حضرت رسول (ص) از مقام پر اهمیت كارگر یادآور شد: هنگامی كه رسول اكرم(ص) در روند زندگی انسان‌ها بر دستان توانمند كارگران بوسه می زند. با این عمل، به اَحْسَنِ الوَجه منزلتی شگرف به این قشر می‌بخشد.

وی ادامه داد: نبی خدا(ص) می‌فرماید: دستان کارگر دستانی است که آتش را لمس نخواهد کرد و این تعریف برای بشر کفایت می‌کند که بداند یکی از ملزومات تبدیل شدن به انسان کامل بحث کار و تلاش است.

عزیزی در ادامه با بیان اینكه بی‌تردید رمز پیشرفت و توسعه پایدار كشور در تجلی استعدادها و سرمایه های انسانی كارآمد، پُرتلاش، باشور و نشاط و خلاقیت است، خاطرنشان كرد: كارگران به عنوان نیروی محركه چرخه اقتصاد، نقش برجسته و ویژه‌ای در این عرصه دارند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: جامعه‌ای که در آن کار و تلاش نباشد پیشرفت هم مرده و رمز پیشرفت و توسعه پایدارکشور توجه به موقعیت و جایگاه کار و کارگر، امروز جامعه کار و کارگری پویا و با نشاط است، تقویت این سرمایه های اجتماعی سبب بروز تحولات بزرگی در آبادانی و سازندگی کشور می‌شود.

وی سرمایه انسانی را مهم‌ترین و اصلی‌ترین سرمایه یک جامعه برای گام برداشتن در مسیر عمران و آبادانی دانست و متذكر شد: سرمایه انسانی همان رکنی است که توسعه پایدار را در یک جامعه محقق می‌سازد.

عالی ترین مقام اجرایی استان هرمزگان در پایان گفت: تاریخ انقلاب اسلامی گواه جانفشانی کارگرانی‌ است که در سنگر جهاد اقتصادی با تلاش و کوشش خود زمینه‌ساز عزت و پیشرفت ایران اسلامی شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر