کد خبر: 7160 A

در هفته دریانوردی انجام شد:

دریانوردی در گذشته با سختی ها و خطرات فراوانی همراه بود و دریانوردان برای پیمودن مسیرهای طولانی باید مرارت های زیادی را تحمل می کردند

ایلنا: به مناسبت هفته جهانی دریانوردی هیاتی از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با موسی غلام‌پور تنها دریانورد باز مانده جنگ جهانی دوم دیدار کردند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، هیاتی از طرف اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با موسی غلام‌پور دریانورد ۹۴ ساله ساکن بندر گنگ که دوره نقاهت را در منزل می‌گذراند، عیادت کردند.

موسی غلام‌پور پیشکسوت عرصه دریانوردی هرمزگان با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: دریانوردی در گذشته با سختی‌ها و خطرات فراوانی همراه بود و دریانوردان برای پیمودن مسیرهای طولانی باید مرارت‌های زیادی را تحمل می‌کردند. وی از جوانان خواست حرفه سنتی نیاکان خود را حفظ کرده و از تجربه گذشتگان استفاده نمایند.

غلام‌پور در سن ۱۶ سالگی و در اوج جنگ جهانی دوم، در حالیکه به همراه ۶۳ ملوان و خدمه دیگر از بندر مانگالور هندوستان به مقصد بندر دارالسلام در سواحل آفریقا در حرکت بودند در نزدیکی خلیج عدن توسط زیر دریایی ژاپنی مورد هدف قرار گرفته و ۳۵ نفر از همراهان وی بلافاصله کشته می‌شوند وی نیز با ۲۸ نفر دیگر به کمک دو قایق پس از ۱۵ روز سرگردانی بر روی دریا سرانجام به سواحل کشور سومالی رسیده و از مرگ نجات می‌یابند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر