کد خبر: 86517 A

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان خبر داد:

طی ۹ ماه گذشته ۸ هزار و ۵۰۰ کارت سوخت هوشمند سرگردان کشف و بیش از هزار خودرو سنگین و سبک توقیف شده است.

ایلنا: دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با بیان اینکه در هرمزگان بیش از ۲ هزار مرز آبی وجود دارد اظهار داشت: باید نگاه نادرست به پدیده قاچاق در هرمزگان اصلاح گردد وشان و کرامت مردم هرمزگان حفظ شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، صابری عنوان کرد: اختلاف فاحش قیمتی به دلیل نوسانات ارزی و گریز از بروکراسی‌های اداری و قوانین پیچیده گمرکی از عمده‌ترین دلایل قاچاق کالا و سوخت است.

وی از توقیف بیش از ۳۹۰ شناور در بحث قاچاق سوخت، کالا و مشروبات الکلی خبر داد و بیان کرد: در این خصوص دو کشتی اماراتی و سریلانکایی نیز توقیف شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان در رابطه با میزان جریمه‌های وصولی اعلام کرد: در سه ماه سال جاری ۱۷۴ درصد در مقایسه با وصولی‌های سال ۹۱ افزایش داشته است.

صابری ادامه داد: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در سه ماهه سال جاری ۴۲۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۱۸ درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول نیاز استان را به سوخت روزانه ۲ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: هرمزگان به سوخت اضافه نیاز ندارد به همین منظور ورود سوخت به استان ممنوع است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان ساماندهی کارت‌های سرگردان، کنترل ورودی‌ها، ناامن ساختن مسیر و مقصد سوخت قاچاق از جمله اقدامات در جهت کنترل این آسیب عنوان کرد و بیان داشت: طی ۹ ماه گذشته ۸ هزار و ۵۰۰ کارت سوخت هوشمند سرگردان کشف و بیش از هزار خودرو سنگین و سبک توقیف شده است.

صابری گفت: وسایل نقلیه سنگین بندرعباس دارای جایگاه اختصاصی سوخت شده‌اند همچنین نرم افزاری در این جایگاه‌ها قرار گرفته که براساس تطبیق کارت ماشین و سوخت، پمپ را برای رانندگان در طول ۲۴ ساعت تنها یک بار فعال می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در سه ماه گذشته مقدمات این طرح آغاز و در ۶ جایگاه استان اجرایی شده است که این پیشنهاد به ستاد مرکزی نیز برای اجرایی در کل کشور ارائه شده است.

در خصوص قاچاق احشام اعلام کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار راس دام کشف شده که نسبت به سال ۹۰، شاهد رشد ۱۶ درصدی بوده‌ایم و در سه ماهه نخست سال جاری این کشفیات به ۱۴ هزار راس رسیده است.

وی در پایان شناسایی و توقیف ۱۳۳ کانتینر کود شمیایی در گمرک شهید رجایی که به عنوان نمک اظهار شده بود خبر داد و افزود: در این رابطه فعلا دو نفر دستگیر شده است همچنین این محموله قرار بود از طریق بندر شهید رجایی به تایوان برود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر