کد خبر: 90181 A

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان خبر داد:

از ابتدای سال تاکنون ۵ میلیون و ۷۱۹ هزار مسافر در بنادر استان هرمزگان جابجا شدند. / در این مدت ۲۹ سانحه دریایی اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته است.

ایلنا: سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از کاهش سوانح دریایی در آب‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت ۲۹ سانحه دریایی اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بندرعباس، سید علی استیری با اعلام این خبر افزود: در این مدت ۲۲۶ نفر در عملیات امداد و نجات دریایی نجات یافتند که این میزان ۴۱ درصد افزایش یافته است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه سفرهای دریایی از ابتدای سال تاکنون ۵۱ درصد افزایش داشته، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵ میلیون و ۷۱۹ هزار مسافر در بنادر استان هرمزگان جابجا شدند.

وی تصریح کرد: نظارت‌های مستمر بر بنادر و شناورهای مسافری به صورت روزانه انجام می‌شود و شامل کنترل وضعیت فنی شناور‌ها، کنترل گواهینامه‌های ایمنی و کنترل تعداد مسافر مجاز شناور‌ها است.

استیری با اشاره به سفر‌های دریایی در فصل تابستان گفت: استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر جلیقه نجات و پرهیز از سفر با شناورهای غیرمجاز از جمله توصیه‌هایی است که باید هنگام سفرهای دریایی در تابستان مدنظر مسافران قرار گیرد. همچنین برای حفظ محیط‌زیست و مبارزه با آلودگی دریا، عدم ریختن زباله داخل دریا موجب می‌شود تا دریایی پاک را به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه ۶۰ فروند شناور مسافری در ناوگان دریایی مسافری کشور فعال است، افزود: اغلب این شناور‌ها در استان هرمزگان و در ۹ بندر مسافری فعالیت می‌کنند که به صورت روزانه و ۲۴ ساعته فعال هستند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از محل بودجه اداره شده خود و با همکاری بانک‌های عامل، تسهیلات خرید شناورهای مسافری با نرخ سود صفر درصد ارائه می‌دهد، گفت: در این ‌باره ۹۰ درصد کار تا نوروز ۹۲ انجام شد و شناورهای لازم براساس میزان تقاضا، وارد ناوگان دریایی کشور شده است.

استیری با اشاره به اینکه تقریباً نیاز اصلی کشور در شناورهای مسافری برآورده شده است، افزود: هم ‌اکنون نیز اگر بخش خصوصی خواهان سرمایه گذاری در بخش شناورهای مسافری باشد، سازمان بنادر و دریانوردی در چارچوب قوانین و مقررات آمادگی همکاری برای ثبت شناورهای ایمن و منطبق با استاندارد‌های ملی و بین المللی را دارد تا سرمایه گذاران هر چه سریع‌تر فعالیت خود را در این راستا شروع نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر