کد خبر: 98700 A

اعتبار پروژه‌های سال گذشته دو هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال بوده که این رقم در سال جاری به سه هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

ایلنا: استاندار هرمزگان از افتتاح بیش از ۲۳۰ پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرستان‌های استان با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بندرعباس، ابراهیم عزیزی در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح بیش از ۲۳۰ پروژه عمرانی در هفته دولت اظهار کرد: مهم‌ترین پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در حوزه‌های آموزش، انرژی، بهداشت و درمان، تربیت بدنی، حمل و نقل، رفاه و تامین اجتماعی، مسکن، عمران شهری و روستایی، کشاورزی و منابع طبیعی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: هفته دولت امسال ۱۳۶ پروژه در حوزه مسکن، عمران شهری و روستایی، ۲۹ پروژه در حوزه آموزش، ۲۳ پروژه در حوزه انرژی، ۱۵ پروژه در بخش تربیت بدنی، هفت پروژه در بخش حمل و نقل و ۱۳ پروژه در بخش منابع طبیعی و کشاورزی و هفت پروژه در حوزه‌های بهداشت و درمان، رفاه و تامین اجتماعی به بهره برداری می‌رسد.

عزیزی بیشترین تعداد پروژه‌های هفته دولت را مربوط به شهرستان میناب با ۲۹ پروژه و کمترین آن را مربوط به شهرستان ابوموسی با دو پروژه اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به افزایش اعتبارات ریالی پروژه‌ها هفته دولت نسبت به سال گذشته بیان کرد: اعتبار پروژه‌های هفته دولت در سال گذشته دو هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال بوده که این رقم در سال جاری به سه هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به اهم پروژه‌های عمرانی خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی همچون بازارچه مرزی ابوموسی، اجرای مرحله اول بندرگاه چند منظوره هرمز (نخل ناخدا)، بازسازی و بهسازی اسکله و ترمینال شهیدحقانی، راه روستایی برتمب-شهرکهنه، مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار (بلوک ورزشی)، مرکز سوانح و سوختگی بندرعباس، گازرسانی و اجرای شبکه داخلی فاز یک شهرستان بندرعباس، گازرسانی شهرک‌های صنعتی شماره یک و دو بندرعباس، گازرسانی قلعه قاضی، تخت، گودو، دهنو و (کلنگ زنی)، تامین آب شهر بندرعباس، احداث بندر صیادی لاوان، قطعه سوم باند محور سه راهی میناب-رودان و بهسازی محور میناب-جاسک و... آماده بهره برداری است.

وی در پایان ضمن تشکر از تلاش همه خدمتگذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه دستگاههای اجرایی استان اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها ضمن توسعه زیرساخت‌ها تعداد قابل توجهی فرصت شغلی در هرمزگان ایجاد می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر