کد خبر: 98703 A

مدیر راهداری اداره كل راه و شهرسازی استان خبر داد:

بهسازی و روکش آسفالت راه‌ها در راستای کاهش سوانح رانندگی و تسهیل در عبور و مرور انجام می‌شود.

ایلنا: مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان از روکش ۳۷ کیلومتر از راه‌های ارتباطی استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بندرعباس، عباس شرفی با بیان اینکه بهسازی و روکش آسفالت راه‌ها در راستای کاهش سوانح رانندگی و تسهیل در عبور و مرور انجام می‌شود، بیان داشت: در این مدت ۱۰ کیلومتر از محور حاجی به سیرجان بهسازی شد.

وی همچنین از روکش آسفالت محور بندرلنگه به پارسیان خبر داد و افزود: روکش آسفالت این محور که هم اکنون به صورت یکطرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد، نقش زیادی در تسهیل عبور و مرور ایفا کرده است. همچنین سایر نقاط دارای نقص این محور نیز در آینده رفع خواهد شد.

شرفی افزود: در این مدت همچنین ۵. ۳ کیلومتر از محور بندرلنگه – بندرخمیر، چهار کیلومتر از محور سه راهی کهورستان – تازیان، ۵. ۲ کیلومتر از محور درودی – فارغان روکش آسفالت شده است.

مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان همچنین از تک کت و آسفالت رگلاژی محور بندرلنگه – بستک خبر داد و افزود: برخی از محورهایی که آسفالت آن آسیب زیادی دیده است بصورت تک کت و رگلا‍ژی انجام می‌شود.

شرفی اعتبار اجرای این طرح را یک میلیارد ریال عنوان کرد و در ادامه به تعمیرات ابنیه فنی و مرمت پل‌ها اشاره کرد و افزود: در سه ماهه اول امسال از ۱۴۵ پل بزرگ استان بازدید و شناسنامه آن‌ها تهیه شد. به گفته شرفی در این مدت همچنین تعمیرات ابنیه فنی در محور بندرلنگه ـ پارسیان انجام شد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: پل محور روستایی سرزه - خاروک که بر اثر بارندگی سال گذشته تخریب شده بود امسال با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال بازسازی شد و عبور و مرور در این مسیر در حال انجام است.

وی همچنین به شانه سازی محورهای استان اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال ۴۵ کیلومتر از محورهای اصلی شانه سازی شد. وی افزود: انجام شانه سازی نقش بسزایی در کاهش تصادفات ایفا می‌کند.

شرفی با بیان اینکه رشد درخت در شانه جاده‌ها حادثه ساز است، گفت: با کمک راهداران برخی از مسیر‌ها از جمله محور میناب ـ جاسک از وجود درخت‌هایی که مانع دید افقی شده و وارد حریم اصلی جاده‌ها شده بود پاکسازی شدند.

وی در ادامه به رفع نقاط حادثه خیز محورهای جاده‌ای استان اشاره کرد و بیان داشت: اجرای پل باکسی و لوله در کنار گذر پل خرگوشی در محور میناب – جاسک، پیگیری ریزش برداری و رفع انسداد مسیر باند برگشت حاجی آباد – سیرجان، ریزش برداری و رفع انسداد مسیر رودان – بندرعباس، ریزش برداری جنب تونل شماره یک محور رودان – بندرعباس از جمله اقداماتی است که از ابتدای امسال با کمک راهداران انجام شده است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان همچنین به عملکرد اداره ایمنی، ترافیک وحریم راه‌ها درسه ماهه اول امسال اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال ۶۰۰ کیلومتر از محورهای اصلی، فرعی و راه روستایی خط کشی شد.

وی هزینه اجرای این طرح را هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

شرفی تصریح کرد، نگهداری سیستم روشنایی راه‌ها نیز از جمله وظایف مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی است که از این رو سیستم روشنایی ۴۲ کیلومتر از مسیر‌ها با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال انجام شد.

وی همچنین ازاجرای سیستم هوشمند سازی روشنایی تونل‌های گهکم و تونل ۱و۲ حاجی آباد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: برای اجرای این پرو‍ژه‌ها پنج هزار میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان بیان داشت: روشنایی ۲۰۰ متر ابتدایی و انتهایی این تونل‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته که نصب و راه اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: انجام روشنایی ۳ کیلومتر از محور باند برگشت حاجی آباد ـ سیرجان واقع در گردنه تونل دوقلو نیز به تصویب رسیده که بزودی اجرایی خواهد شد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان در پایان به اجرای شیار لرزاننده بر روی جاده‌ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای فروردین ماه تا پایان خرداد ۴۰ کیلومتر شیار لرزاننده در جاده‌ها اجرا شد که این شیار لرزاننده‌ها نقش زیادی در کاهش تصادفات ایفا می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر