کد خبر: 11045 A

رییس خانه تئاتر کودک ونوجوان فرانکفورت آلمان:

کیفیت جشنواره کودک امسال نسبت به دو سال پیش رشد زیادی دارد که خارج از انتظار من بود و باعث تعجب من شد. فکر نمی کردم سطح کیفی نمایش ها در این مدت انقدر بالا رفته باشد.

ایلنا-همدان: گوردن واین رییس خانه تئاتر کودک و نوجوان فرانکفورت آلمان با اعلام این مطلب گفت:«دو سال پیش که برای شرکت در جشنواره تئاتر کودک به ایران آمدم به تماشای نمایش هایی نشستم که انگار تنها برای جذب تماشاگر اجرا می شد و هیچ جنبه آموزشی نداشت اما امسال نمایش هایی دیدم که حرفی برای گفتن داشتند و به تماشاگران کودک و نوجوان خود بسیاری چیزها را آموزش می داد.»

به گزارش ایلنا؛ وی ادامه داد:« در آن زمان نمایش هایی دیدم که تنها برای سرگرم کردن تماشاگر از موسیقی غربی و آمریکایی استفاده می کردند درحالیکه امسال کارهای خلاقانه ای دیدم که علاوه بر استفاده از موسیقی ایرانی در آنها با استفاده از اصوات مختلف موسیقی ساخته می شد و این نشان می دهد که سطح تکنیکی کارها هم بالاتر رفته است.»

رییس خانه تئاتر کودک ونوجوان فرانکفورت آلمان با اشاره به اینکه با همان سابقه ذهنی گذشته در جشنواره امسال شرکت کرده توضیح داد:« وقتی امسال چند نمایش در جشنواره دیدم واقعا تعجب کردم چراکه اصلا انتظار چنینی کارهایی را نداشتم. این نمایش ها به خوبی توانست با تماشاگرانش ارتباط برقرار کند و این نشان می دهد که خواستن توانستن است. ضعف هایی که در تئاتر کودک ایران است در تئاتر های آلمان هم هست اما گروه های ایرانی امسال نشان دادن که فقط به سرگرم کردن تماشاگر فکر نمی کنند بلکه حرفی هم برای گفتن با مخاطبانشان دارند.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر