کد خبر: 20469 A

مسئول برگزاری مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه همدان گفت: مسابقات قرآنی اوقاف از بالاترین سطح کیفی در کشور برخوردار است.

ایلنا-همدان: مسئول برگزاری مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان اظهار کرد: 35 سال است که اداره کل اوقاف اقدام به برگزاری مسابقات قرآن می‌کند و امسال نیز شاهد برگزاری 35 دوره این مسابقات هستیم.

به گزارش ایلنا مجتبی جمالی‌سلطانی در حاشیه نخستین روز برگزاری مسابقات قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه افزود: در نخستین روز از برگزاری این مسابقات شرکت‌کنندگان رشته حفظ قرآن کریم در بخش‌های یک جزء، 2.5 جزء، پنج جزء، 10جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مسئول برگزاری مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان خاطرنشان کرد: این مسابقات در دو گروه سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال در بخش خواهران و برادران به مدت چهار روز در شاهزاده حسین برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه هر ساله در نیمه دوم سال برگزار می‌شود و داری بالاترین سطح مسابقات در کشور است.

جمال سلطانی ادامه داد: سه نفر برتر هر بخش در مسابقات استانی که طی یک ماه آینده برگزار می‌شود شرکت کرده و نفرات نخست هر رشته در مرحله استانی به مسابقات کشوری راه می‌یابند.

مسئول برگزاری مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان اذعان کرد: خواهران و برادران در رشته‌های مختلف از 15 تا 18 آبان ماه رقابت خود را آغاز کردند و نفرات اول تا سوم ضمن دریافت جوایز نقدی بسیار ارزنده‌ای که توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه کشور مصوب شده و سراسر کشور یکسان است، به مراحل بالاتر راه پیدا می‌کنند.

وی در پایان گفت: این مسابقات به صورت رایگان برگزار شده و افراد منتخب به منظور آمادگی لازم برای ورود به مقاطع بالاتر در کلاس‌های ویژه آموزشی شرکت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر