کد خبر: 40150 A

مدیر موزه دفاع مقدس استان همدان خبر داد:

اصلاح الگوی مصرف انرژی در موزه دفاع مقدس استان همدان صورت گرفته است.

ایلنا-همدان: مدیر موزه دفاع مقدس استان همدان داشت: یکی از مشکلات موزه دفاع مقدس استان همدان استفاده از لامپ های رشته ای در غرفه ها و گالری ها بود که این امر موجب افزایش برق مصرفی در موزه می گردید.

به گزارش ایلنا؛ روشنایی در ادامه افزود: به منظور بهینه سازی مصرف انرژی طی دو مرحله میزان برق مصرفی موزه کاهش یافت.

وی اعلام داشت: در ابتدا کلیه لامپ های رشته ای به لامپ های کم مصرف تعویض گردید سپس این لامپ ها با منابع نوری LED و استفاده از لنز ها و رفلکتور های متعدد با درجه تابش مختلف در دستور کار قرار گرفت.

روشنایی تصریح کرد: در سال جاری منابع نوری LED در گالری های مربوط به نقش سپاه و بسیج، نیروی هوایی و ایثارگران با هزینه بالغ به یکصد و هفت میلیون ریال جایگزین لامپ های قدیمی شد که با اجرای این طرح علاوه بر کاهش برق مصرفی که کاهش چشمگیری داشته و عمر منابع نوری به 40 هزار ساعت افزایش یافت.

وی در ادامه بیان داشت: از دیگر محاسن این طرح کاهش نورهای مضر ماوراء بنفش و اشعه UV برای اسناد و آثار موجود در موزه است.

مدیر موزه دفاع مقدس استان همدان خاطر نشان کرد: امیدواریم به فضل الهی با تامین اعتبار مورد نیاز در سال آتی تمامی غرفه ها و گالری های موزه به منابع نوری LED تجهیز شود.

وی در پایان اعلام داشت: بیشتر بازدیدکنندگان از موزه دفاع مقدس همدان را دانش آموزان در مقاطع مختلف آموزش و پرورش و همچنین دانشجویان مراکز آموزش عالی تشکیل میدهد.

شایان ذکر است: موزه دفاع مقدس استان همدان صبح ها از ساعت 9:30 الی 12 و بعدازظهرها نیز از ساعت 15 تا 17 میزبان استقبال کنندگان می باشد و ضمن اینکه علاقه مندان می توانند جهت بازدید گروهی و تعیین وقت برای بازدید با شماره 8381010 تماس حاصل کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر