کد خبر: 40535 A

دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان:

دهه فجر و انقلاب اسلامی در جهت آزادسازی انسان از بند اسارت اتفاق افتاد.

ایلنا-همدان: دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عنوان یکی از انقلاب های ارزشی شکل گرفت، افزود: امام خمینی (ره) با سختی برای نجات انسان ها از افراد خودمحور و حاکم، این انقلاب را پایه گذاری نمودند.

به گزارش ایلنا؛ وی با تاکید براینکه این انقلاب با عظمت به وجود آمد و استمرار یافت، تصریح کرد: این انقلاب در جهت توفیق در دین و دیانت و نیز سیاست و اقتصاد برای اسایش مردم به وجود آمد نه اینکه فردی به قدرت اجرایی برسد و در برابر حق و حقوق مردم به ویژه قشر کارگری کوتاهی نمایند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان در ادامه گفت: کارگران از اقشاری بودند که برای این انقلاب و نظام هزینه کردند و کمترین توقعات را داشته و دارند ولی متاسفانه برخی افراد از این کم توقهی این قشر سواستفاده می کنند.

اصلانی با اشاره به اینکه شعار انقلاب اسلامی ایران " استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" است، اضافه کرد: در هر یک از کلمات این شعار عظمتی نهفته است که تاثیرش باید بر روی کل افراد جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه قانون تامین اجتماعی یک حق بین النسلی است، تصریح کرد: برخی افراد بخاطر محجوب بودن قشر کارگری و رافت این قشر حق و حقوق این افراد را نادیده گرفته اند.

وی بابیان اینکه دستمزدهای کارگران در سال 92 باید طبق تورم صورت بگیرد، اظهار داشت: دستمزدی باید به تصویب برسد که هم کارفرما توان پرداخت آن را داشته باشد و هم کارگر بتواند امرار و معاش کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان با اشاره به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" گفت: دولت باید توجهات به تولیدات داخلی به معنای واقعی را که رهبر تاکید فراوانی بر این موضوع داشتند را داشته باشد.

اصلانی اضافه کرد: مسئولین شورای کار باید دستمزدی را برای کارگران مصوب کنند که شعاری و موجی نباشد و براساس واقعیت ها باشد.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی براینکه دشمن نفت ما را نخرد ترسی نداریم، تصریح کرد: ایشان این حرف را به خاطر این می گوید که می داند ملت ایران توانایی تولید را دارد.

وی با تاکید براینکه کارگران در خدمت اعتلای نظام هستند، اظهار داشت: حقوق صنفی کارگران خط قرمز نمایندگان کارگری است که همه باید آن را اجرا کنند، چراکه بی قانونی موجب ایجاد هرج و مرج می شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان گفت: در روز 12 بهمن امسال کنگره خانه کارگر استان و جشن بزرگ کارگری با حضور 500 نفر از نماینگان کارگری در مجتمع ابن سینا همدان برگزار می شود.

اصلانی پیشنهاد نمود با همکاری شوراهای اسلامی کار و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان استراحتگاهی برای قشر کارگری در همدان ساخته شود.

وی با تاکید براینکه سرمایه تامین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان آن است، اظهار داشت: این سرمایه باید برای بیمه شدگان تامین اجتماعی باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان گفت: سازمان کار و روابط کار موازی هم کار می کنند و یکی از مشکلات در بخش کارگری است.

اصلانی با اشاره به اخراج کارگران افزود: متاسفانه اخراج ها بدون حضور نماینده کارگری در کمیته انضباطی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه کارگاه های بالای 35 نفر باید شورای اسلامی داشته باشند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد اداره کار و کارفرما در این موضوع قصور دارند.

وی تاکید کرد: مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان باید در تمامی بیمارستان های استان نماینده کارگری داشته باشد.

احمد معبودی، رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان همدان در ادامه گفت: نشست تشکلات کارگری در راستای حل نمودن مشکلات کارگران استان برگزار می شود.

وی با گرامیداشت دهه فجر اضافه کرد: عظمت، افتخار و آزادی ملت ایران را باید مرهون انقلاب، امام (ره) و خون شهدا باشیم.

وی با اشاره به تقدیم 550 نفر شهید کارگر استان همدان تصریح کرد: کارگران همواره پشت ولایت فقیه و نظام اسلامی حرکت می کنند.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان همدان در ادامه گفت: بیانیه ای در راستای دفاع از حق و حقوق کارگری به بیش از 50 دستگاه در سطح استان ارسال شده است.

معبودی اضافه کرد: کارگران در دوران جنگ به خاطر مشکلات و نیز بعد از جنگ هم در برابر بسیاری از مشکلات صبوری کرده اند و تمامی این صبوری ها بخاطر حفظ نظام و ولایت فقیه بود، چراکه از همه چیز برای کارگران مهمتر بوده است.

وی با اشاره به نرخ تورم خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نرخ تورم را 28 درصد اعلام نموده این درحالیستکه نرخ تورم بیش از 40 درصد در کالاهای اساسی و بیش از 50 درصد در کالاهای غیراساسی است.

وی اعلام نمود: اگر شورای عالی کار توجه ای به افزایش دستمزدها نداشته باشد عکس العمل جامعه کارگری را شاهد خواهیم بود.

وی درخصوص هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف تصریح کرد: در هیئت تشخیص کارفرما و سازمان نیز حمایتی را ندارد این درحالیست که در هیئت حل اختلاف بدین گونه نیست.

وی با بیان اینکه هیئت های تشخیص فقط با حضور نماینده دولت یعنی اداره کار تشکیل می شود، اظهار داشت: این موضوع غیرقانونی است و اداره کار باید از این موضوع جلوگیری کند.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان با اشاره به مشکلات کارخانه های کیوان و خوش نوش گفت: شرکت کیوان همدان مشکل تحریم ندارد و عدم مدیریت درست این کارخانه را به این مرحله رسانده است.

معبودی با بیان اینکه شرکت کیوان نیروهای سابقه بالا را اخراج می کنند و نیروهای جدید می گیرند، اضافه کرد: این موارد نشان از عدم مدیریت است.

وی با اشاره به تعطیلی ذوب آهن اسداباد و قطعه سازان رزن تصریح کرد: استان همدان دارای 25 کارگاه است که کارگران آن 3 ماه تا یک سال حقوقی دریافت نکرده اند.

وی با تاکید براینکه مشکلات کارگری استان همدان حادتر از استان های دیگر است، اظهار داشت: کارگران جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و چطور مشکلات آنان بررسی نمی شود.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان، خواستار بازدید استاندار از کارگاه های تعطیل شده نمود چراکه بازدید از کارگاه هیای فعال مشکلی را حل نمی کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان در ادامه گفت: یکی از مشکلات جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی، عدم رعایت قانون در مورد جامعه بازنشستگی است.

حسین قادریان با بیان اینکه در ایران 9 بیمه وجود دارد، اضافه کرد: یکی از این 9 مورد بیمه تامین اجتماعی است که تمامی بیمه ها به جز بیمه تامین اجتماعی در تشکلات کارگری قرار دارند.

وی تاکید نمود: همواره بین بازنشستگان لشکری و کشوری تفاوت قائل بوده است.

وی با اشاره به همانندسازی ها تصریح کرد: کارکنان تامین اجتماعی در سال 86 تغییر رویه داده و به عنوان کارمند تامین اجتماعی معرفی شدند و همانندسازی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی اتفاق نیفتد این درحالیست که رئیس جمهور در مازندران تاکید نمود کارگران هم همانندسازی می شوند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان، عدم همکاری وزارت بهداشت با سازمان تامین اجتماعی را یکی از مشکلات دیگر عنوان و گفت: پزشکان این سازمان باید از سوی وزارت بهداشت معرفی شوند که متاسفانه این کار در حال حاضر انجام نمی شود.

قادریان با بیان اینکه در بیمارستان غرضی ملایر دکتر متخصص وحجود ندارد، اضافه کرد: مسئولین این بیمارستان اعلام نمودند که درخواست پزشک داشته ایم ولی متاسفانه معرفی نمی شود.

وی درخصوص معطل ماندن بیمه شدگان در صف های ازمایشگاهی از 45 روز تا یک ماه تصریح کرد: از مدیریت درمان درخواست داریم این وضعیت را هرچه سریعتر ساماندهی کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر