کد خبر: 41096 A

باتوجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی همدان که پوشیده از کوه‌های بسیار بلند و خوب است و برای برگزاری رقابت‌های رشته کراس کانتری؛ بسیار ایده‌آل است لذا تصمیم گرفتیم این مسابقات را در شهر ورزش‌دوست همدان برگزار کنیم.

ایلنا-همدان: مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری افزود: با شرایط حاضر کشور و مشکلات مالی برگزاری مسابقات و گرفتن میزبانی بسیار سخت است و انجام این کار جرأت می‌خواهد. همدان ثابت کرد جرأت این کار را دارد.

مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: امیدواریم سایر استان‌ها هم برای این کار پیشقدم شوند و برای پیشرفت دوچرخه‌سواری استان خود این کار را انجام دهند.

وی درباره این مسابقات بیان کرد: این مسابقات در سطح خوبی برگزار می‌شود. ما شاهد این هستیم که تمام تیم‌های خوب کشورمان با دوچرخه‌سواران تیم ملی خود در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

احمدی درباره وضعیت ایران در رشته کراس کانتری با بیان اینکه در این رشته در آسیا صاحب مدال هستیم، ادامه داد: همیشه چندین مدال و رتبه‌های خوب را کسب کرده‌ایم و نشان داده‌ایم که حرف‌های زیادی را برای گفتن خواهیم داشت.

وی درباره داوری ایران گفت: در داوری پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را داشته‌ایم البته نیاز داریم که کلاس‌های آموزشی بیشتری از طرف فدراسیون برای پیشرفت سطح داوری برگزار کنیم.

احمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالای 50 داور درجه یک در کشور داریم، ادامه داد: همچنین چندین برابر این تعداد در سطح دوم و سوم داور در سطح کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: البته سطح داوری ما به سطح دوچرخه‌سواران و برگزاری بیشتر مسابقات هم مربوط می‌شود هرچه ما از نظر دوچرخه‌سوار و برگزاری مسابقات پیشرفت داشته باشیم داوری ما هم پیشرفت خواهد کرد.

مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره عملکرد بانوان در این رشته گفت: ما در بخش بانوان هم پیشرفت خوبی را داشته‌ایم به طوری که خانم عباسی در این رشته در چین مقام ششم آسیا را کسب کردند.

ششمین جشنواره زمستانی همدان با شعار «ورزش، گردشگری، همبستگی» از پنجم تا دهم بهمن ماه با حضور مسئولان کشوری، میهمانان داخلی و خارجی و همچنین سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف و 25 نفر از مدال‌آوران و قهرمانان ادوار مختلف المپیکی سال‌های 1948 تا 2012 لندن در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌‌زمین، در حال برگزاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر