کد خبر: 45930 A

در سال جاری/

یادگارهای امام خمینی (ره) با پیروزی این انقلاب برای مردم به ویژه مردم محروم بسیار ارزشمند و گرانبهاست.

ایلنا-همدان: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در سفر به همدان، در افتتاح ساختمان مرکزی جهاد کشاورزی استان گفت: امروز بر سر سفره ای میهمان هستیم که شهدا به عنوان میزبان برای عزت نفس، استقلال، آزادی و شکوفایی یک نظام برپایه دین و عدالت در سراسر جهان به میدان رفتند.

به گزارش ایلنا؛ وی با تاکید براینکه امروز سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلابی برگزار می شود که توانسته هم دنیا و هم آخرت این ملت را پایه ریزی کند، تصریح کرد: یادگارهای امام خمینی (ره) با پیروزی این انقلاب برای مردم به ویژه مردم محروم بسیار ارزشمند و گرانبهاست.

علی اصغر منصور خاکی، خاطرنشان کرد: در دوران آغاز پیروزی انقلاب اسلامی 5/2 میلیون تن مواد غذایی در کشور تولید می شد و بسیاری از مواد غذایی مایحتاج را از کشورهای خارجی وارد می کردیم.

منصورخاکی با بیان اینکه سال های بعد از انقلاب بنابر تاکیدات امام راحل استقلال کشور باید برپایه کشاورزی باشد، افزود: متاسفانه گاهی در اولویت بندی ها دچار غفلت شده ایم و باید تلاش بیشتری داشت.

وی با بیان اینکه تولیدات بخش کشاورزی کشور در سال جاری بیش از 118 میلیون تن بوده است، تصریح کرد: 5/4 درصد آن مربوط به بهره برداران و تولیدکنندگان این استان است.

وی با اشاره به خودکفائی در تولید مرغ و تخم مرغ در کشور اظهار داشت: در حال حاضر بیش از صد هزار تن ذخیره مرغی در کشور وجود دارد که شب عید را تضمین می کند و از صادرکنندگان مرغ و تخم مرغ به شمار می رویم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر 70 درصد واحدهای مرغداری تکمیل است و در ماه آینده بازار از این نظر اشباع خواهد شد.

منصورخاکی با اشاره به تولید 98 درصدی مواد غذایی مورد نیاز در کشور تصریح کرد: امروز دشمن با تحریم های خود درصدد ایجاد مشکلاتی است که خوشبختانه اثر این تحریم ها در کشاورزی بسیار اندک است و هنوز محصولات کشاورزی با قیمت مناسب به مردم ایران اسلامی ارائه می شود.

وی با تاکید براینکه در تولید جو و گندم آنقدر توانمند هستیم که نیازها رفع می شود، اظهار داشت: امروز واردات گوشت قرمز به حداقل رسیده و تنها 7 درصد گوشت قرمز مصرفی کشور از خارج وارد می شود.

وی با بیان اینکه طبق ماده 44 قانون اساسی بسیاری از وظایف باید تحویل بخش غیردولتی داده شود، اظهار داشت: در گذشته سم پاشی های هوایی وجود داشت که امروز کلینیک های گیاه پزشکی که غیردولتی هستند برای انجام این کارها فعال هستند.

منصورخاکی با اشاره به به استخدام ناظرین کشاورزی و منابع طبیعی اضافه کرد: 10 هزار نفر از ناظرینی که در عرصه ها از سال 82 تا 90 سابقه کار دارند جذب این سازمان خواهند شد.

وی با اشاره به جذب این 10 هزار نفر در سال های 91، 92 و 93 تصریح کرد: این افراد جایگرین پیشکسوتان عرصه جهاد کشاورزی خواهند شد.

خسرو سامری، معاون عمرانی استانداری همدان، در ادامه گفت: اکثر شهدای استان همدان مربوط به سازمان جهاد کشاورزی بوده اند.

وی با اشاره به افتتاح 284 پروژه کشاورزی در دهه فجر امسال در این استان اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی سهم اساسی را در توسعه و پیشرفت کشور ایران اسلامی دارد.

وی با اشاره به وجود 122 هزار نفر بهره بردار کشاورزی در استان همدان تصریح کرد: تولید 5/5 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان نشان از عزم این بخش در توسعه است.

معاون عمرانی استانداری همدان در ادامه گفت: امسال 596 پروژه متعدد در استان با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 540 میلیون ریال افتتاح شده که بیشترین پروژه ها مربوط به سازمان جهاد کشاورزی بوده است.

سامری با بیان اینکه وجود 142 هزار بهره بردار و ارباب رجوع نیازمند یک ستاد قوی برای مدیریت کارها اضافه کرد: با احداث یک ستاد متمرکز با یک مدیرت اداری بتوان خدمات بیشتری به ارباب رجوع داد.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در ادامه گفت: قطعا با امنیت غذایی به امنیت ملی هم دست می یابیم، چراکه در امنیت کشور نقش بسزایی دارد.

علیرضا ضرابی با اشاره به تولیدات 5/5 میلیون تنی محصولات کشاورزی در استان اضافه کرد: 5/4 درصد تولیدات کشاورزی کشور به استان همدان اختصاص یافته است و هرساله شاهد رشد تولیدات هستیم.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در تولیدات کشاورزی جزو استان های اول در بین استان های منطقه است، تصریح کرد: برنامه های منظمی در دست اجرا داریم که اصلاح ساختار مدیریت درون سازمانی، تقویت امور زیربنایی، توسعه پادیار و صادرات همه نشان از پویایی سازمان است.

وی با اشاره به افتتاح 750 پروژه در سال جاری با یک میلیارد ریال اعتبار در استان اظهار داشت: اجرای آبیاری تحت فشار تا پایان سال 83 در استان 37 هزار هکتار بود که 70 هزار هکتار نیز بعد از آن اجرا شده است.

ضرابی با اشاره به افتتاح ساختمان مرکزی سازمان جهاد کشاورزی در فضایی بالغ بر 6 هزار متر مربع شامل 10 هزار متر مربع زیربنا با 5/22 متر ارتفاع اضافه کرد: این ساختمان از سال 84 آغاز و با اعتباری بالغ بر صد میلیارد ریال با کمک استانداری و فروش ساختمان های متفرقه سازمان در سال 91 به بهره برداری رسیده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر