کد خبر: 47038 A

سومین دوره جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس همدان با حضور خاطره نویسان و تجلیل از 10 خاطره نویس برتر، صبح امروز (26 بهمن) به کار خود پایان داد.

ایلنا-همدان: الماسی، دبیر علمی سومین دوره جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس همدان، صبح امروز (26 بهمن) در اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس در باغ موزه همدان گفت: 8 سال جنگ به ظاهر تمام شد و رزمندگان رسالت خطیر خود را انجام دادند و در حال حاضر نوبت ماست به عنوان امانتگران آن گنجینه ارزشی را به سرمنزل اصلی آن که تاریخ و اینده است بسپرید.

وی با بیان اینکه هر رزمنده در خودش گنجینه ای از معارف و خاطرات را به همراه دارد که مربوط به دفاع مقدس است، اضافه کرد: بخشی از خاطرات به همراه شهدا به عالم عروج و معنا پیوست، و همپیمانان و همسنگران شهدا وظیفه دارند تا آن شکوه و ایمان و شناخت و بصیرت مختص شهدا را بازگو کنند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را جمع آوری خاطرات عنوان و ادامه داد: جمع آوری این اسناد در راستای استفاده از از اسنادی است که مایه کارهای هنری هم قرار بگیرد.

دبیر علمی سومین دوره جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان،نحوه داوری را بر اصل محتواگرایی و ارزش محوری عنوان و گفت: تیم داوری انتخاب شده سعی شده تسلط بر تکنیک های خاطره نویسی و علوم مربوط به خاطره نویسی داشته باشند.

الماسی با بیان اینکه 491 اثر از 362 نفر امسال به دبیرخانه جشنواره استانی ارسال شد، اضافه کرد: از این تعداد 96 نفر خانم با 131 خاطره و 266 نفر آقا با 360 اثر شرکت کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره امسال در 3 محور مرتبط با جنگ، پشت جبهه و بخش ویزه در راستای خاطرات ازادگان و اسرا تصریح کرد: آزادگان 35 اثر ارسال کرده اند.

دبیر علمی سومین دوره جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان با بیان اینکه 331 اثر از مناطق عملیاتی ارسال شده است، گفت: 131 اثر از پشت جبهه و 24 اثر هم متفرقه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

الماسی افزود: شهرستان همدان با تعداد 310 خاطره 63 درصد از کل شرکت کنندگان را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: شهرستان کبودراهنگ با 35 خاطره، بهار با 30 خاطره، نهاوند با 28 اثر، ملایر با 27 اثر، رزن با 25 اثر، تویسرکان با 11 اثر، فامنین با 6 اثر و اسدآباد با 5 اثر در این جشنواره شرکت کرده اند.

وی با اشاره به ارسال 10 خاطره از سایر استانها و 4 خاطره فاقد فاکتور شناسایی اظهار داشت: همچنین به مناسبت 35 مین بهار آزادی از 35 خاطره نویس برجسته و نیز مسن ترین فرد شرکت کننده (خانم 79 ساله) و خردسال ترین فرد (پسر 10 ساله) تقدیر می شود.

پایان پیام/

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر