کد خبر: 80636 A

فرماندار شهرستان همدان خبر داد:

در حال حاضر 196 کاندیدای شورای شهر در همدان رقابت می‌کنند.

ایلنا-همدان: حسن قهرمانی‌مطلق با اشاره به ثبت‌نام 245 نامزد انتخابات شورای شهر در همدان گفت: با رد صلاحیت چهار نفر و انصراف 45 کاندیدا، 196 نفر در شهر همدان مشغول به فعالیت‌های انتخاباتی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان همدان 607 کاندیدا و در سطح روستاها نیز 463 نفر فعالیت‌های انتخاباتی دارند.

فرماندار همدان با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیداها تصریح کرد: در این‌باره جلسه‌ای با حضور کاندیداها برگزار شد و نکات مهم در رعایت اخلاق انتخاباتی به آنان اعلام شد.

وی اظهار داشت: تخلفات تبلیغاتی توسط کمیته‌ای در فرمانداری به صورت ویژه مورد رصد قرار می‌گیرد و در صورت لزوم به دادگاه نیز ارجاع داده خواهد شد.

قهرمانی‌مطلق با بیان اینکه یک مورد ارجاع به دادگاه داشتیم، گفت: با هرگونه بی‌اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی شورای شهر برخورد خواهد شد.

فرماندار همدان ممنوع بودن ورود هر گونه نهاد دولتی و شبه‌دولتی در تبلیغات را یادآور شد و اظهار داشت: در این رابطه نیز یک مورد به دادگاه ارجاع داده شده است.

وی تأکید کرد: در بخش دولتی الصاق عکس، پوستر و بنر ممنوع بوده و در بخش خصوصی نیز باید با رضایت مالک این کار صورت گیرد.

قهرمانی‌مطلق مردم را بهترین تصمیم‌گیرنده و قضاوت‌کننده در بحث انتخابات دانست و افزود: مردم اگر بی‌اخلاقی در این عرصه ببینند خود آن‌ها بهترین قضاوت را در مورد کاندیدای مورد نظر خواهند کرد.

وی تصریح کرد: کاندیدایی که می‌خواهد با پا گذاشتن بر روی قانون نظر و رأی مردم را جلب کند نمی‌تواند خادم خوبی برای مردم باشد.

فرماندار همدان در پایان تصریح کرد: در سطح شهر 130 نقطه در حدود شش هزار متر برای تبلیغات کاندیداهای شورا تعریف شده و مردم باید در این عرصه قضاوت عادلانه‌ای داشته باشند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر