کد خبر: 80645 A

استاندار همدان:

ستادهای انتخاباتی استان فعال است و اعضای هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان همه آماده‌اند و هیچ مشکلی وجود ندارد و یک انتخابات باشکوه در استان برگزار خواهد شد.

علی‌محمد آزاد در جلسه آموزشی توجیهی اعضای بازرسی انتخابات شهرستان‌ها و بخش‌های تابعه استان اظهار داشت: آنچه که در برگزاری انتخابات مهم است نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات است و هیئت نظارت مرکزی و شورای نگهبان، ناظرانی دارند که بر انتخابات نظارت می‌کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه در 24 خردادماه امسال دو انتخابات مهم برگزار می‌شود و در این زمینه ناظران و عوامل اجرایی هم زیاد است و محل برگزاری انتخابات شلوغ‌تر خواهد بود، بیان داشت: در این زمینه ناظران وظیفه دارند براساس قانون دقت لازم را انجام دهند و کسی نباید براساس سلایق شخصی خود کاری انجام دهد.

وی ادامه داد: چنانچه تخلفی صورت گرفت نخستین اقدام این است که ناظران به نماینده فرماندار در سر صندوق‌ها و فرمانداران اطلاع دهند و ناظران اجرایی باید هماهنگی لازم با هیئت اجرایی و سایر اعضا را داشته باشند تا یک انتخابات سالم، شکوهمند و حداکثری برگزار شود.

آزاد در ادامه با بیان اینکه امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری نامیده شده است اظهار داشت: انتخابات 24 خردادماه آغاز حماسه سیاسی و تجلی حضور مردم است و مردم با شرکت در انتخابات یک رییس جمهور اصلح را انتخاب خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در زمینه حماسه اقتصادی هم، دشمن تحریم و تهدید خود را بکار گرفته و قصد دارد مردم را ناراضی کند که با تدبیر مسئولان و مقاومت مردم پیروزی برای ملت ایران در پیش است.

استاندار همدان در ادامه این نشست با ذکر اینکه در ایران انتخابات بسیاری برگزار شده و این نماد مردم‌سالاری دینی است افزود: ایران تجربه‌های خوبی در زمینه برگزاری انتخابات‌ها دارد و همه انتخابات‌ها حساس بودند اما این انتخابات بسیار حساس است و دشمنان برای نیامدن مردم به صحنه برنامه‌ریزی می‌کنند.

آزاد اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمود هرکسی به این هشت نامزد انتخاباتی رأی دهد در واقع به جمهوری اسلامی رای داده است و باید زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود.

مسئول بازرسی انتخابات استان همدان نیز در این نشست گفت: طبق اصل ششم قانون اساسی اداره امور کشور متکی به رأی مردم است و مکانیزم اخذ نظر مردم در برگزاری انتخابات تجلی می یابد.

حسن خیریانپور افزود: در 24 خردادماه همزمان دو انتخابات مهم برگزار می شود که تمهیدات لازم برای برگزاری این انتخابات با مدیریت استاندار و فرمانداران و سایر دست‌اندرکاران در نظر گرفته شده و در این روز یک انتخابات باشکوه و قانونمند در استان برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: حضور حداکثری در انتخابات برگ زرین دیگری به تاریخ پرافتخار کشور می افزاید و مردم یکپارچه، متحد، منسجم و آگاهانه شرکت خواهند کرد و حماسه سیاسی مورد تأکید مقام معظم رهبری محقق می‌شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر